Компанії з виробництва безпілотників отримують блискавичний зворотний зв'язок від українських користувачів. Інженери покращують техніку.
Це дає їм унікальну можливість проведення реальних бойових випробувань засобів радіоелектронної боротьби своїх виробів. Як зазначає видання Defense One, лише 3 роки тому естонські дронові фірми спеціалізувалися у цивільній галузі.
Нині їхні передові технології застосовано у найгарячіших точках багатотисячного фронту російсько-української війни. Зокрема, продукцію компанії «Milrem» постачають кільком бригадам Сил оборони України на Сході.
«Щойно в Україні почалася велика війна, ми просто відклали всі наші комерційні розробки вбік. До лютого 2022 року ми зосереджувалися на виробництві безпілотників для боротьби із пожежами та як засіб для посадки дерев», — прокоментували у пресслужбі «Milrem».
Продукцію цієї естонської фірми наші захисники отримують як безпосередньо, так і через другі руки: Німеччина передала Силам оборони 14 машин THeMIS: евакуаційних та розмінування. Загалом українські воїни позитивно відгукнулися про роботу, але попросили внести певні зміни.
«По-перше, ми маємо посилити балістичний захист медевакуатора, з огляду на те, що РФ випускає по 10 000 снарядів на день і не відчуває жодних докорів совісті, обстрілюючи медичні транспортні засоби. По-друге, додамо систему нічного бачення та блок протидії глушенню російськими засобами РЕБ і РЕР», — додали у пресслужбі «Milrem».
Окрім цієї всесвітньо відомої компанії, до постачання технологій Україні приєдналася ціла низка естонських фірм, у тому числі виробник квадрокоптерів «Krattworks». Розробники оснастили свою продукцію системою «Кропива» і американською програмою «Tactical awareness kit software».
Також медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати про те, як Україна стала полігоном для випробування новітньої зброї. Військове використання безпілотників в Україні є повчальним.