Created with Sketch.

Сербія хоче продовжити контракт на постачання природного газу з РФ

06.12.2024, 11:34

Сербія, яка споживає близько 3 млрд кубометрів газу на рік, покладається на «Газпромом» приблизно на дві третини обсягів

Сербія веде переговори з росією про продовження контракту на постачання природного газу, який закінчується в березні, і прагне зберегти обсяги поставок на рівні чинної угоди з «Газпромом».

Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Завдяки «міцним відносинам» з Москвою, «ми маємо дуже вигідну позицію для обговорення економічних питань та газової угоди з росією», — заявив заступник прем’єр-міністра Сербії Олександар Вулін в інтерв’ю Bloomberg News під час Веронського євразійського економічного форуму, що відбувся в Об'єднаних Арабських Еміратах.

Балканська держава зберігає баланс у відносинах з росією після вторгнення Кремля в Україну. Хоча Сербія не підтримала західні санкції проти Москви, вона надала допомогу Києву і засудила агресію.

Сербія споживає близько 3 мільярдів кубометрів газу на рік, і близько двох третин цього обсягу отримує від російського «Газпрому» за вигідними цінами. Попри це, країна працює над диверсифікацією джерел енергії, закуповуючи газ у Азербайджану та відкривши новий маршрут до терміналу зрідженого природного газу в Греції.

Сербія знає про зміни в процедурі оплати за постачання російського газу, які президент владімір путін запровадив у четвер, зазначив Вулін. «Щодо платежів, ми зробимо все, про що буде домовлено з росією», — додав він.

Останній Бастіон нагадує читачам, що зеленськийєрмак досі здійснює транзит російської нафти до Європи.

Українська державна компанія «Укртранснафта» з Групи Нафтогаз на третій рік війни все ще транзитує 14,5 млн тонн нафти російського походження до Угорщини, Словаччини та Чехії.

Це приносить в бюджет Кремля до 12 млрд дол. щорічно.

Незважаючи на третій рік повномасштабної війни, через Україну все ще проходить транзитом приблизно 14,5 млн тонн нафти та 15 млрд кубометрів російського газу на рік. Це щорічно приносить рф до 12 млрд дол. США, які потім повертаються в Україну у вигляді повітряних атак ударними дронами та ракетами, а віднедавна — і північнокорейських найманців. На наступний рік військовий бюджет рф заплановано у розмірі майже 130 млрд дол. А доходи від експорту енергоносіїв є одним з основних джерел наповнення російського бюджету. Тому ураження експортних доходів рф є важливим напрямом нашої боротьби за існування у війні геноцидного типу, розв’язаній Кремлем.

У 2024 році бізнес-партнери російського «Газпрому» Козицькі розпочали свою загарбницьку експансію на Полтавщину.

Наплювавши на всі норми людського співіснування, та закони, які діють в Україні.

«Останній Бастіон», в рамках журналістського розслідування неодноразово повідомляв, що Зіновій Козицький та Карел Комарек є співзасновниками ТОВ «Горизонти», афільованим з «Газпромом».

Карел Комарек відомий як багаторічний партнер російського «Газпрому, працював і продовжує працювати з мафіозним сімейним кланом «патріота» Зіновія Козицького.

Він не припинив співпраці із головною російською газовою компанією ані у 2014 році, а ні у 2022-му після початку повномасштабного вторгнення.

Разом із «Газпромом» Комарек побудував газосховище у Чехії, яке росіяни припинили використовувати у повному обсязі лише після введення в дію 10 пакету санкцій ЄС, через прийняття якого долю «Газпрому» була скорочена у спільному проєкті Moravia Gas Storage a.s з 50%+ до 3%. Імовірно остаточно відносини з «Газпромом» Карел Комарек розірвав лише у червні 2024 року під тиском влади Великої Британії, де він розвиває лотерейний бізнес, але схоже, що це не так.

Також з 2011 року Карел Комарек володіє у росії нафтогазовим бізнесом, зокрема, нафтовим терміналом «Самара», який, за даними СБУ та Держфінмоніторингу, ще до повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році, брав участь у постачанні нафтопродуктів до так званих «ДНР» та «ЛНР».

Згідно із заявою компанії Комарека MND, термінал начебто був проданий восени 2022 року. Проте деталі угоди досі не опубліковані.

Суд зобов'язав СБУ розпочати досудове розслідування, та встановити винних в тому, чому родина голови Львівської ОВА Максима Козицького не розірвала стосунків із власником нафтогазового бізнесу в росії, багаторічним партнером «Газпрому» Карелом Комареком ані у 2014 році, ані у 2022-му й продовжила видобувати український газ із другом Медведєва.

Провадження мало бути відкрито за такими статтями:

Але уповноважена особа СБУ, всупереч ухвалі суду, проголошеній Іменем України, вперто не виконує рішення суду, захищаючи афільований з росією клан, сподіваючись уникнути кримінальної відповідальності за ст. 382 КК України.

Бізнес-зв’язки родини голови Львівської ОДА Максима Козицького з чеськими фірмами мільйонера Карела Комарека дуже тісні. Це видно в тому числі і з кіпрських, і з нідерландських реєстрів. Водночас російські хвости продовжують стирчати і з «Західнадрасервіс» Козицьких, і ще більше з компаній MND Group. Про це активно пише в тому числі західна преса. Чому на третьому році війни Козицькі не хочуть відмовлятись від партнерства з «газпромівським» товаришем – питання радше риторичне. Але ця інформація має спонукати українські правоохоронні органи звернути увагу на бізнес родини очільника Львівської ОДА більш предметно.

Читайте також
Номінальний власни PIN-UP Ігор Зотько має спільний бізнес з партнером Єрмака
Політика
Після повномасштабного вторгнення рф Disney і Sony отримали $16,5 млн від московської компанії
Світ
Польща збільшила рівень торгівлі з окупованою Білоруссю
Економіка
Словаччина погрожує припиненням поставок електроенергії у разі припинення поставок газу – Bloomberg
Політика
До Різдвяних свят західний бізнес завалив Москву підсанкційним крамом
Економіка
Двоє депутатів Полтавської облради виявилися фанатами російського рубля
Політика