Created with Sketch.

Що приховують пласкі маківки гірського хребта Пальпа?

18 червня, 21:43

Перуанські науковці досі не знають, хто створив унікальні геогліфи-велетні, які можуть бути старші за долину Наска. Дослідження тривають.

Про це заявила команда археологів з Університету Ліми, котрі вивчають незвичайні лінії та мотиви тварин, викарбувані у скелі. Існує гіпотеза, що загадкові постаті пов'язані з глибокою таємницею давньої культури Паракас.

На відміну від сусідньої долини Наска, сотні квадратних кілометрів якої вкриті написами, не менш дивовижні візерунки Пальпа розташовані на схилах плоских пагорбів. На цих композиціях віком 2500 років зображені людські фігури або ж позаземні істоти.

Сплющені верхівки гірського хребта загадковим чином нагадують теперішні злітно-посадкові смуги. І хоча деякі дослідники категорично проти такого тлумачення, теорія про прихід «давніх космонавтів із небес» може бути цілком логічним доказом.

Цікаво, що скептиками виступають здебільшого американські та британські дослідники, тоді як перуанські цілком розглядають версію позаземного вторгнення. Археологам і геологам з Університету Ліми не цураються нетрадиційних, зашкарублих в академічній науках теорій.

Чому? Ну, бо навіть сучасні західні дослідники ніяк не можуть пояснити, як давня цивілізація створила ці загадкові форми на маківках скелястих гір посеред пустелі за століття до появи технологій (машинерії та інженерії).

«Найбільшими ворогами цих доволі самобутніх і неперевершених зображення вітер, який може люто дмути, здираючи ґрунт і оголюючи темніший шар каміння, що лежить під ним, і, неминуче, вторгнення людини, а також дощ. Але оскільки Пальпа посушливий регіон, то опадів фіксується мало, що дозволяє нам проводити свої дослідження», — прокоментували науковці.

Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів пам'ятати про те, що не всі розуміють наскільки великі та розкидані малюнки у Перу, зроблені 2000 років тому. Геогліфи притягують до себе нових Індіанів Джонсів.

Читайте також
Француз натрапив на язичницьке поховання у підвалі свого будинку
Світ
Воїни ЗСУ врятували скульптуру у прифронтовому селі на Донеччині
Історія
Раніше невідому 12-хвилинну композицію Моцарта виявили у Ляйпциґу
Мистецтво
Турецькі археологи відкопали грецькі артефакти віком понад 3500 років
Світ
Черняхівська культура — між ґотами й Римом
Історія
Дід родоначальника скифів дав назву річці Дніпро
Історія