Created with Sketch.

Що робити цивільним під час артилерійського обстрілу?

23.12.2021, 14:50

В Україні вже 8-й рік триває неоголошена війна з кремлівським агресором, який знову погрожує наступом і загарбанням наших земель.

У планах Кремля – застосування проти українців всіх видів смертоносної зброї (від мінометів до систем залпового вогню), тому важливо знати, як діяти у разі обстрілу артилерії та після нього пересічним громадянам.

На просторах Інтернет можна знайти розрізнені поради, але редакція "Останнього Бастіону" люб'язно зібрала для своїх читачів найкращі з них:

  1. Мінометний обстріл. Про приліт міни різного калібру сповіщає довгий і протяжний свист; від цього снаряду рятує будь-яке заглиблення. Не треба бігти – слід роззирнутися і впасти у найближчу яму чи заглиблення, у вас 2-5 секунд. Не бійтеся реакції навколишніх; якщо помилилися, не один розсудливий громадянин не засудить за такі дії.
  2. Гаубиця. Снаряд гаубиці звучить майже так само, як і міна, але часу на приліт менше. У разі, якщо немає поруч ями – падайте там, де стоїте.
  3. "Град". У хорошу погоду обстріл із "Граду" чутно здалека, він наче шурхіт – "ш-ш-ш..."; не важливо з якої відстані стріляє, у вас – 14 секунд. Знайдіть укриття! "Град" не пробиває щось на виліт, тому може врятувати навіть будь-яке заглиблення.
  4. Танк. Постріл танка чутно разом із влученням. Але! Перезаряджання – від 4 секунд. Якщо з першого пострілу ворог не влучив, тоді швидко тікайте у найближче укриття. Танк у радіусі 7 метрів знищує все, що бачить навідник.
  5. "Смерч". Його звук нагадує підліт винищувача, але його снаряди не встромляються кудись, адже розкриваються у 10-20 метрах над землею, закидаючи вибуховими касетними зверху. Фактично, шансів вижити після цього замало. Проте є дві речі, які, можливо, врятують життя: заряд одного снаряду "Смерча" б'є максимум на 5 метрів, тому почувши його підліт – головне лежати.

Важливо! Після обстрілу є снаряди, що не розірвалися, тому у жодному разі їх не слід чіпати, це робота для саперів. Краще роззирнутися і подивитися, чи є хто живий, кому потрібна допомога. Пам'ятайте: сьогодні рятуєте Ви, а завтра Вас.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", у разі широкомасштабної війни з РФ, тримайте напоготові "екстрену валізу".

Читайте також
Державна перебудова воюючої України за зразком Японії
Політика
Український національний організм мусить самоочиститися
Політика
Шевченкова істина у настановах Ніцше
Історія
Постійно тримайте при собі тривожний наплічник
Війна
Українські інтелектуали мусять готувати ґрунт для появи майбутньої ПостРосії
Політика
Оператори дронів ЗСУ – ідеальна нерухома мішень для окупантів
Війна