Created with Sketch.

Життя не повинно відходити від природи

21 червня, 07:17
Фото: Facebook

Людство має узгоджувати життя із законами фізичної, біологічної, соціальної природи. Це є прогрес, бо Мати-Природа — Найвищий Законодавець!

«Революція однієї соломинки». Таку назву має книга Масанобу Фукуока (1913-2008) — японського аграрія, письменника, розробника принципу натурального землеробства, що передбачає мінімізацію втручання людини у процес вирощування сільськогосподарських культур.

Ця унікальна праця про нагадування людині якою вона стала та про її справжнє місце у порядку речей. Як пише Фукуока, «вірити у те, що шляхом досліджень і винаходів людство може створити щось краще за природу, є ілюзією».

Натомість транснаціональні корпорації, що спеціалізуються на агрохімікатах і фармацевтичних препаратах, об'єднують свої зусилля, щоби покрити глобальний ринок пестицидів і генетично модифікованих рослин. Так не тільки забруднюється ґрунт, руйнуються його поживні властивості, підривають біорізноманіття, але й спричиняється повний переворот цінностей, пов'язаних із землею.

Але ж «їжа — це життя, і життя не повинно відходити від природи». «Кінцевою метою сільського господарства є не вирощування зернових культур, а вирощування та задоволення людей», — каже нам японський мудрець.

Власне, Масанобу Фукуока запрошує нас до цілком орфічної рефлексії перед обличчям прометеївських надмірностей людства. Можливо, нам варто послідувати його цінним порадам зараз,  доки ще не стало запізно.

Читайте також
Українцям слід бути тверезими націоналістами, відкинувши п'янкий популізм
Політика
Державна перебудова воюючої України за зразком Японії
Політика
Український національний організм мусить самоочиститися
Політика
Шевченкова істина у настановах Ніцше
Історія
Постійно тримайте при собі тривожний наплічник
Війна
Українські інтелектуали мусять готувати ґрунт для появи майбутньої ПостРосії
Політика