Created with Sketch.

Що відбувалось у небі Польщі під час ракетної атаки

16.11.2022, 14:58
E-3 Sentry AWACS

Чому НАТО точно може знати все

Альянс веде постійний моніторинг повітряного простору України завдяки літакам AWACS.

Під час падіння ракети російського виробництва на територію Польщі, яке відбулось о 15:40 за місцевим часом, у результаті чого загинуло двоє осіб, у небі країни баражували, як мінімум, одразу три літаки НАТО.

Про це свідчать дані Flightradar24.

Водночас всі три літаки належать до повітряних танків KC-135R, які знаходились у районі між Радомом та Ряшівим у 130 км від місця падіння ракети біля селища Пшеводув.

Наявність одразу трьох KC-135R говорить про значну активність авіації країн НАТО, включно з винищувачами та іншими літаками. Й хоча вони не відображаються на Flightradar24, це залежить виключно від стану транспондера на самому літаку, який може бути відключений.

Зокрема тому на сервісі можуть бути не відображені літаки E-3 Sentry AWACS, які регулярно здійснюють польоти поблизу кодону України. Зазвичай район патрулювання AWACS знаходиться у небі Польщі поблизу з українським кордоном, зокрема над Любліном, про що свідчить сюжет канадських журналістів, які показали роботу цього літака.

Райони патрулювання AWACS у вигляді прямокутників з колами (CBC)

Враховуючи велику кількість повітряних танкерів, скоріш за все у небі Польщі перебував як мінімум один AWACS E-3 Sentry, який здійснює огляд як мінімум на 500 км, а за опосередкованими даними до 800 км. Можливості цього літака дозволяють помітити крилату ракету та прокласти її трек на значній дальності у сотні кілометрів. І було б вкрай дивно, якщо під час наймасштабнішої ракетної атаки рф по Україні, чомусь саме AWACS не баражували.

E-3 Sentry AWACS

Таким чином в Альянсі точно знають всі обставини падіння ракети російського виробництва на території одній з держав-членів НАТО.

Джерело

Читайте також
Трамп рухається у правильному напрямку
Політика
Чому Трамп хоче мобілізувати 18-річних українців?
Політика
Європейці не хочуть вилазити із зони комфорту, оплаченої українською кров'ю
Політика
Камо Грядеши, Світ?
Війна
Прем'єр Ґренландії заявив, що вони не хочуть бути ні частиною США, ні Данії
Світ
Підтримка України відповідає інтересам США з фінансового погляду
Економіка