Нардеп від ОПЗЖ вважає, що вшановувати пам'ять українців можна лише під цим символом.
Представник фракції «Опозиційна платформа — За життя» (ОПЗЖ) і голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Нестор Шуфрич вніс до парламенту законопроєкт №4106 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення», яким пропонує скасувати заборону на носіння георгіївської стрічки, яку патріоти прозвали колорадською.
Автор пише, що метою законопроєкту є вилучення статті 173-3 Виготовлення та пропаганда георгіївської (гвардійської) стрічки з Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).
Що пропонує народний обранець?
Нестор Шуфрич хоче, щоби парламентарі підтримали вилучення з КУпАП статті 173-3, яка встановлює:
1) Публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення — тягнуть за собою накладення штрафу від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією георгіївської (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення.
2) Дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, виготовлення або поширення георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення — тягнуть за собою накладення штрафу від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до 15 діб із конфіскацією георгіївської (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення.
Нагадаємо, георгіївську стрічку активно використовували приїжджі росіяни та колаборанти в Криму, на Донбасі, в Одесі, Харкові, та інших містах, де у 2014 році Кремль та його агентура намагалися встановити сумнозвісний "русскій мір".
Десятки тисяч українців були вбиті в Криму і на Донбасі, а також в Одесі (події 2 травня 2014 року), особами, які носили цю стрічку як знак розрізнення.
У совєцький час (1945-1991 роки) ця стрічка була під забороною і отримала нове життя тільки в середині 2000-х роках.
Саме тоді, коли президент РФ Владімір Путін, а потім його наступник Дмітрій Мєдвєдєв, почали розкручувати культ "побєди совєцького народу" й ввели її в обіг, змусивши спочатку російських дітей і студентів носити її, а потім й всі країни тодішнього Союзу незалежних держав (СНД) переймати досвід.
На сьогодні дану стрічку як символ російського імперіалізму, не використовують навіть найбільш лояльні до Кремля постсовєцькі республіки: Казахстан і Білорусь.
Тож вказаний законопроєкт має відверто провокативний характер!
Адже тоді можна подати інший: про повернення українським вулицям імен Владіміра Лєніна чи Іосіфа Сталіна, особливо останнього актуально, під керівництвом якого, згідно з імперськими комуністичними ідеями колаборантів, совєцький народ виграв війну з німцями.
Очевидно, що українські воїни, яких чимало загинуло у тій війні, мають право на гідне вшанування, але це не повинно бути під диктування Кремля, що через 70 років розв’язав на нашій землі чергове полум’я агресії та терору.