Created with Sketch.

Швеція підвищила рівень боєготовності через агресію московії

25.12.2021, 17:38
Мікаель Бюден
Фото: Reuters

Генеральний штаб Швеції посилює розвідувальну діяльність та моніторинг в Балтійському морі

Глава Шведського генштабу Мікаель Бюден заявив, що країна підвищила рівень боєготовності у зв’язку з напруженою ситуацією на кордоні московії та України. Про це він сказав в інтерв’ю Dagens Nyheter, повідомляє інформаційна аґенція Останній Бастіон.

«Ми не сидимо склавши руки та не чекаємо, ми збільшили військову готовність у зв’язку з загрозою з боку Росії», – сказав він.

«Ми робимо більше і готові діяти швидше, ніж звичайно. Ми також готові до дій за різних сценаріїв не тільки в наших найближчих околицях», – зазначив Бюден.

Він нагадав, що у 2015 році парламент Швеції ухвалив рішення повернути військових на острів Готланд і туди вислали додаткові підрозділи у зв’язку з навчаннями Росії. Зараз може бути подібна ситуація.

У 2015 році парламент Швеції ухвалив рішення повернути військових на острів Готланд

«Внесені нами зміни передбачають посилення на Готланді та в Балтійському морі. Ми повинні бути готові до дій на кількох напрямках», – зазначив він.

За його словами, окрім зміцнення в частині персонального складу, йдеться також про посилення розвідувальної діяльності, моніторинг на Балтійському морі й в авіапросторі.

«Наші збройні сили не ті, що були у 2013 році. Ми маємо інші умови та повинні бути там, де щось діється», – зазначив Мікаель Бюден.

Сьогодні стало відомо, що у Південному військовому окрузі московії заявили, що 10 тисяч військових повертаються до пунктів дислокації після місяця перебування на території тимчасово анексованого Криму та в Ростовській області. Про це повідомив пропагандистський ресурс «Интерфакс».

Читайте також
Ілон Маск і трампісти
Опінії
Дональд Трамп матиме серйозні проблеми, якщо припинить підтримку України, - Foreign Affairs
Війна
Трамп і Маск: що живить цей тандем
Опінії
Туреччина закликала заборонити відправку зброї Ізраїлю
Війна
Криза ідентичності ООН
Опінії
Україна — НАТО: про помилкові припущення Заходу
Опінії