Created with Sketch.

Служити та захищати чи грабувати?

13.10.2020, 13:06
Начальник управління СБУ у Полтавській області Євген Борзілов
Фото: Google

"Останній Бастіон" у своїй публікації повідомляв про варварське знищення столітніх дубів поблизу села Буланове.

Зі слів поліціянтів, знищення дубів обумовлене тим, що вказані земельні ділянки корупційним шляхом отримали у своє користування діючі співробітники СБУ у Полтавській області, чий девіз – служити та захищати грабувати, – які й замовили знищення дубових насаджень з метою отримання додаткового прибутку (однієї землі виявилося замало).

Інформація, отримана нами від правоохоронців, могла шокувати звичайну людину, і потребувала подальшої перевірки.

І уточнення не змусило себе довго чекати! Подаємо неретушований текст з одного із Telegram-каналів:

Нам пишут: "КОМУ ВІЙНА, А КОМУ ЗЕМЛЯ ПІД ПОЛТАВОЮ".

Заступник начальника Управління СБУ в Полтавській області
КОСТЕВИЧ Ігор Вікторович, 12.07.1976 р.н., тел. 380680133377, 380508627201, авто VOLKWAGEN PASSAT, держ. номер ВІ2733СК, організував злочинну організацію та створив схему протиправного отримання земельних ділянок в Полтавській області з подальшим їх продажом.  

Зокрема, з метою власної наживи, Костевич І.В. створив групу до складу якої входять співробітники СБУ, представники Земельного кадастру в Полтавській області та фермерських господарств й приватних підприємств Полтавській області. 

На виконання вказаного задуму, Костевич І.В. через підконтрольних співробітників СБУ підшукує учасників АТО (які згідно із діючим законодавством мають право на безкоштовне отримання земельних ділянок) в яких бере  копії відповідних документів та подає їх до розгляду до «своїх» співробітників Земельного кадастру в Полтавській області, які в свою чергу «тримають» вартісні земельні ділянки в «запасі». 

Потім, після оформлення документів на земельні ділянки (в переважній більшості – ділянки сільськогосподарського призначення, загальною площею по 2-га кожен) Костевич І.В. передає їх до «своїх» фермерських господарств (які раніше були об’єктами оперативної зацікавленості органів СБУ, але через корупційну зацікавленість Костевича І.В. стали «працювати» на нього в обмін на «припинення» кримінального переслідування).

Фермери проводять засівання вказаних ділянок та  сбір врожаю, в результаті отримують та передають Костевичу І.В. надприбутки, які варіюються від 100 тис. грн. за кожні 2 га.

Інші, більш вартісні земельні ділянки Костевич І.В. виставляє на продаж для будівництва автозаправних станцій або котеджів, їх вартість варіюється від 50 до 100 тис. доларів.

Таким чином, Костевич І.В. шляхом обману та підкупу, організував корупційну схему з отримання «чистого» надприбутків, в розмірі від 100 до 300 тис доларів в рік.

Нагадаємо, що відносно начальника управління СБУ у Полтавській області Євгена Борзілова слідчими ДБР здійснюється досудове розслідування у кримінальній справі за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 382 Кримінального кодексу України.

Читайте також
Про результативність на війні
Опінії
Бандити Борзілова покалічили колишнього ректора академії СБУ
Кримінал
Голова держави Єрмак задоволений роботою зрадника Кулініча
Опінії
У Деснянському районі Києва проводяться безпекові заходи
Війна
Українські олігархи наразі перебувають під підвищеною увагою СБУ
Війна
СБУ викрила схему незаконної приватизації держмайна
Кримінал