Або оголосити про проведення чергових виборів до ВР, або мотивовано викласти підстави про "перенесення" виборів і оголосити нову дату
Сьогодні ЦВК має прийняти рішення і або оголосити про проведення чергових виборів до ВР (за 61 день до останньої неділі жовтня останнього року повноважень), або мотивовано викласти підстави про "перенесення" виборів і оголосити нову дату.
Про це повідомила голова правління в Національної Асоціаціяї Українських Медіа -НАУМ - Тетяна Котюжинська
Якщо ЦВК прийме рішення про початок виборчого процесу після воєнного стану, то пригадаємо, що воєнний стан закінчується 15 листопада 2023 року відповідно до рішення ВР.
Скасування виборів взагалі неможливо - народ є джерелом влади і проведення "періодичних і несфальсифікованих виборів" - є основою конституційного ладу України і обов'язком відповідно до Загальної декларації прав людини (1948 року прийняття).
Рішення ЦВК можна оскаржити до суду. Це також основа конституційного ладу (поділ влади на законодавчу, виконавчу і судову)
Строк повноважень Президента і ВР встановлено Конституцією - 5 років.
Але тут інша ситуація - тут про зовнішні стосунки. Про легітимність представлення держави, про легітимність парламентських делегацій.
Тому острах наших партнерів, що без "періодичних і несфальсифікованих виборів" буде хаос, абсолютно виправданий.
Бо може статися, що 21 травня 2024 року єдиним легітимним президентом України може виявитися "незабвєнний Віктор Хвьодоровіч", про що рф (член Радбезу ООН) радісно і повідомить.
Хаос - не на нашому боці.
Країна, яка не дотримується Загальної декларації з прав людини - це країна-ізгой, а не країна-лідер демократичного світу.
А проте, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що глава держави Андрій Єрмак та Володимир Зеленський вже дали старт виборчим перегонам.
Проведення виборів народних депутатів України у 2024 році коштуватиме державі понад 3,7 млрд грн.
Проведення виборів під час дії воєнного стану не заборонено Конституцією.
Проте, в інтерв'ю телеканалу "Рада" в етері єдиного "Зелемарафону" голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що :
«Я зауважу, що Конституція не забороняє проведення виборів під час дії воєнного стану. Ця заборона міститься у Законі України "Про правовий режим воєнного стану". І тому конституційної заборони проводити вибори під час воєнного стану немає. Водночас нині нам необхідно дотримуватися балансу», – розтлумачив наміри Банкової спікер парламенту.
Руслан Стефанчук також наголосив, що до проведення виборів владі треба ухвалити якісь додаткові "важливі рішення" з приводу волевиявлення, яке "найближчим часом буде актуалізовано".
Глава держави Андрій Єрмак активно готується до чергових виборів, та хоче привести Володимира Оманського на другий преЗЕдентський термін.
Для цього Єрмак і Ко, заручившись підтримкою олігархічних засобів масової дезінформації, роблять все можливе, щоб єдиними джерелами дезінформації для українців стали "ЗелеМарафон" та російськомовний телеканал "FREEДОМ", що щедро фінансуються з бюджету.
Також в Україні було впроваджено систему фільтрації фішингових доменів, що призвело до того, що можна довільно блокувати будь-які сайти в Україні, особливо ті, які говорять правду про "Слуг неукраїнського народу", Володимира Оманського, та голову держави Андрія Єрмака.
Забезпечивши собі ексклюзивну медійну підтримку, Голова держави Андрій Єрмак та Володимир Зеленський, який грає роль президента України, вирушили у передвиборний тур регіонами України.