Голова держави Єрмак продовжує впроваджувати диктатуру в Україні

ПОЛІТИКА
01 березня, 06:55
Голова держави Єрмак продовжує впроваджувати диктатуру в Україні

Інтернет асоціація України виступила проти рішення про фільтрацію "шахрайських сайтів". Це може призвести до блокування будь-яких ресурсів

Інтернет Асоціація України звернулася до В.Зеленського, секретаря РНБО О.Данілова, керівника СБУ В.Малюка, начальника Генштабу С.Шаптали, керівника ГУР Міноборони К.Буданова та Керівника Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій О. Титаренка із проханням призупинити дію розпорядження про впровадження системи фільтрації фішингових доменів, що може призвести до того, що можна буде довільно блокувати будь-які сайти в Україні.

Як інформує медіа агенція "Останній Бастіон", про це йдеться у заяві Інтернет Асоціаіції України.

У заяві зазначається:

"Розпорядженням Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій від 30.01.2023 № 67/850 «Про впровадження системи фільтрації фішингових доменів» до 2 березня українські інтернет-провайдери мають встановити систему блокування доступу до веб-ресурсів. Така система кожні 15 хвилин автоматично завантажує на сервер провайдера з вказаного в Розпорядженні ресурсу перелік інтернет-адрес для автоматичного блокування (стоп-лист).

Інформація про користувача, який намагався зайти на «заборонені» ресурси, автоматично фіксується і передається до відповідних державних органів.

І хоча система декларується для протидії фішингу, вона може бути використана для блокування довільної кількості інтернет-ресурсів.

ІнАУ направила звернення Президенту України, Секретарю РНБО, Голові СБУ, Начальникам ГШ ЗСУ і ГРУ МО: Лист № 25/1-5 від 28.02.2023 щодо неприйнятних ризиків для національної безпеки України у Розпорядженні НЦУ від 30.01.2023 № 67/850. У зверненні ІнАУ наголошує, що фактично створюється централізований механізм автоматичного блокування доступу користувачів до необмеженого переліку інтернет-ресурсів. Важко переоцінити негативні наслідки для України в разі отримання ворогом доступу до цього механізму. Під приводом протидії фішинговим сайтам закладається потужна загроза, по суті «троянський кінь».

Раніше ІнАУ уже двічі зверталась до відповідних державних інституцій з проханням скасувати Розпорядження НЦУ «Про впровадження системи фільтрації фішингових доменів» через те, що воно суперечить чинному законодавству України і шкодить її національним інтересам. На жаль, ці аргументи до цього часу не почуті, Розпорядження залишається чинним, а 2 березня спливає термін його виконання операторами електронних комунікацій.

Зважаючи на зазначене, ІнАУ закликає терміново скасувати Розпорядження від 30.01.2023 № 67/850 або принаймні призупинити його виконання до фахової оцінки можливих загроз, яка має здійснитися за участі професійних представників сфери електронних комунікацій, а також опрацювання альтернативних шляхів протидії фішингу з прийнятним рівнем ризику. Такі механізми існують в цивілізованих країнах.  ", - підкреслюється у заяві.

Читайте також:
Політика
Майже 20 років поспіль триває рішуча боротьба за демократію, яка, ймовірно, наближається до поворотного моменту.
14 квітня, 22:18
Політика
Команда Зеленського профінансувала ЗелеМарафон на 500 млн грн з бюджету
14 квітня, 12:40
Політика
В Україні Нацрада має право закривати ЗМІ без рішення суду вже сьогодні
31 березня, 10:02
Полтава
Що ви уявляєте, коли чуєте про найпопулярніше графіті на стінах зруйнованих російськими загарбниками будинків фортеці Бахмут?
18 лютого, 17:58
Політика
15 грудня соцмережа заблокувала акаунти журналістів великих американських видань, зокрема The New York Times, The Washington Post та CNN.
17.12.2022, 10:15
Світ
Українські професійні організації заявляють, що журналісти стали метою російської армії.
12.12.2022, 11:17