Created with Sketch.

Сонячний зонд «Parker» встановив рекорд у космосі

17.07.2024, 08:28
Фото: Science Alert

Найшвидший об'єкт, який коли-небудь був створений людськими руками знову здивував. Вдалося облетіти нашу систему за рекордні показники.

Відомості про це із посиланням на Європейську космічну агенцію оприлюднило фінляндське видання Helsingin Sanomat Tiede. Зазначається, що зонд «Parker» спрацював швидше за будь-який інший подібний пристрій.

Наприкінці червня він промчав у космосі по зовнішньому кільцю Сонячної системи  за 635 200 кілометрів на годину. Для порівняння зазначимо, що на такій швидкості «Parker» міг би облетіти Земну кулю приблизно 15 разів за 1 годину чи долетіти із Нью-Йорка до Лос-Анджелеса всього за 20 секунд.

«Метою цього польоту було не лише встановлення рекордів, адже устаткування зонда могло згоріти вщент або стати попелом, якби швидкість була знижена. «Parker» працював тривалий час на орбіті Сонця, вивчаючи наше світило ближче, ніж будь-коли до тепер», — прокоментували астрофізики.

Температура поверхні Сонця становить близько 5500°C, але космічному пристрою вдалося описати та виміряти різні явища зірки на високій швидкості й на малій до нього відстані. Тепловий екран зонда має товщину понад 11 см і виготовлений із вуглецевих композитів.

Натомість «Останній Бастіон» закликає читачів не забувати про те, як американські астрономи виявили протогалактичні фрагменти у Внутрішньому Чумацькому Шляху. Знахідкам дали ім'я на честь індуїстських божеств — «Шакті» та «Шива».

Читайте також
Швейцарські науковці розробили метод виявлення токсинів у стічних водах
Світ
Власник OpenAI пророкує досягнення технологічної сингулярності вже у 2025 році
Життя
«Зелена електроенергія» — глобальна містифікація
Життя
На Запоріжжі випробували вітчизняні наземні дрони «Махно»
Війна
Американський супутник уперше показав зміну пір року на Землі
Життя
Американські науковці розробили «розумний пластир»
Життя