Астрономи виявили протогалактичні фрагменти у Внутрішньому Чумацькому Шляху

СВІТ
24 березня, 15:48
Астрономи виявили протогалактичні фрагменти у Внутрішньому Чумацькому Шляху

Знахідкам дали ім'я на честь індуїстських божеств — «Шакті» та «Шива». Це висококонтрастні, надщільні та бідні на метал зоряні скупчення.

Результати приголомшливого дослідження оприлюднили на шпальтах міжнародного галузевого видання Astrophysical Journal. Відкриття зробила команда науковців з Інституту астрономії Макса Планка у Німеччині.

Зазначається, що надмасивні космічні фрагменти знаходяться поблизу галактичного серця Чумацького Шляху. Для цього німецькі астрофізики використали телескоп Gaia, який допоміг створити тривимірну модель.

«Ми займалися дослідженням даних про близько 6 мільярдів зірок, які сформувалися та згрупувалися 12-13 мільярдів років тому. Фактично, можна говорити про їхню пряму роль у формуванні галактики Чумацький Шлях. Зірки там настільки старі, що їм не вистачає багатьох важких металів, створених пізніше за життя Всесвіту», — заявили дослідники з Інституту астрономії Макса Планка.

Натомість «Останній Бастіон» закликає читачів не забувати про те, як на краю галактики Чумацький Шлях вперше виявлено фосфор. Науковці з Університету Аризони досліджують його потенціал для підтримки життя.

Розподіл зірок «Шакті» (жовтий) і «Шива» (блакитний) поблизу Внутрішнього Чумацького Шляху
Розподіл зірок «Шакті» (жовтий) і «Шива» (блакитний) поблизу Внутрішнього Чумацького Шляху
Читайте також:
Життя
Вчені зазначили, що вивчатимуть це явище протягом кількох років.
21 травня, 17:05
Світ
Компанія Boeing готова відправити астронавтів на Міжнародну космічну станцію для NASA після років затримок і проблем.
06 травня, 18:03
Світ
Туристичні польоти на орбіту триватимуть від трьох до шести днів, тоді як експедиція на МКС триватиме близько десяти днів.
02 травня, 11:51
Світ
Це був перший запуск носія серії Чанчжен за довгий час. Останній невдалий старт відбувся у квітні 2020 року.
15 березня, 10:56
Життя
В атмосферу планети Європа щосекунди викидається до 12 кілограмів кисню. Цей показник нижче за попередні оцінки астрономів.
08 березня, 12:27
Світ
Ци викликало занепокоєння у кліматологів
05 березня, 16:25