США вимагають від Туреччини заборонити польоти літаків Boeing російських авіакомпаній, – WSJ
Влада США вимагає від Туреччини припинити польоти російських авіакомпаній, які здійснюються на літаках американського виробництва до цієї країни та з неї.
Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на офіційні джерела, знайомі з перемовинами.
За словами співрозмовників видання, минулого місяця американські високопосадовці попередили, що турецьким громадянам загрожуватиме тюремне ув’язнення, штрафи, втрата експортних привілеїв та інші заходи, якщо вони надаватимуть сервісні послуги для літаків американського виробництва, які нелегально використовують російські авіакомпанії.
Йдеться про постачання палива і запчастин для літаків, які літають до росії та Білорусі та з них, порушуючи експортні правила контролю, запровадженого минулого року, уточнили американські чиновники.
За їх словами, помічник міністра торгівлі США Теа Розман Кендлер передала це повідомлення турецьким офіційним особам під час візиту до Туреччини минулого грудня.
Турецька авіаційна влада з 1 листопада заборонила проліт через повітряний простір країни для літаків з подвійною реєстрацією (тобто зареєстрованих у двох юрисдикціях).
Йдеться про літаки, які росія відмовилася повертати власникам з інших країн і примусово зареєструвала у своєму реєстрі, тож формально вони отримали подвійну реєстрацію.
Через необхідність облітати Туреччину тривалість рейсів російських авіакомпаній, наприклад, до Єгипту зросла на 20-30 хвилин.
Раніше рф відмовилася повертати власникам літаки, які російські авіакомпанії використовували на умовах лізингу. Для цього влада рф також ухвалила спеціальне законодавство, побоюючись, що російські авіакомпанії не зможуть виконувати польоти без повітряних суден світових виробників.
Нагадаємо, після вторгнення в Україну Велика Британія, США, Євросоюз та інші країни запровадили обмеження на польоти російських авіакомпаній, а також на експорт до росії товарів і технологій, що використовуються в авіаційній та космічній галузі, а також страхування та технічного обслуговування товарів, пов'язаних з цими галузями.
Після цього американський виробник авіаційної техніки Boeing тимчасово припинив технічне обслуговування та підтримку російських авіакомпаній та постачання їм запчастин. Такі ж обмеження запровадив європейський виробник Airbus.