Created with Sketch.

Суд у Австрії знову відмовив в екстрадиції Фірташа

05 грудня, 11:40

Австрійський суд знову відмовив в екстрадиції українського олігарха Дмитра Фірташа до США.

За даними Vienna AT, відповідне рішення суд Відня ухвалив ще 7 листопада, але оголосив про нього тільки у вівторок ввечері.

Своєю чергою прокуратура заявила про подачу апеляції, що вона має зробити до 16 грудня.

Олігарх Дмитро Фірташ у США звинувачується у змові з метою хабарництва в Індії за права на видобуток титану, що використовується у виробництві реактивних двигунів. Сам Фірташ всі звинувачення заперечує.

Судова тяганина навколо екстрадиції Дмитра Фірташа до США триває вже 9 років. Навесні 2014 року олігарха заарештували у Відні за запитом США. До 2019 року Фірташ пройшов всі інстанції, зазнавши невдачі.

Після цього міністр юстиції Австрії дозволив екстрадицію. Однак адвокати українця подали клопотання про повторний розгляд справи, заваливши суд сотнями томів матеріалів, які мали довести «»політичний" підтекст правового переслідування Фірташа у США.

Невдовзі після початку масштабної російської агресії австрійські адвокати Дмитра Фірташа заявили, що олігарх проситиме у суду дозволу поїхати до України – попри підписку про невиїзд – щоб «боронити свою батьківщину». Утім, як зазначили у пресслужбі Земельного суду Відня, Фірташ з таким клопотанням офіційно так і не звернувся.

Останній Бастіон нагадує читачам, що у червні Вищий антикорупційний суд скасував арешти акцій облгазів олігарха Дмитра Фірташа.

Наприкінці травня 2022 року за клопотанням Державного бюро розслідувань (ДБР) суд передав в управління АРМА заарештовані приватні корпоративні права на 26 обласних і міських операторів газорозподільних систем. Того ж місяця уряд передав ці облгази в управління «Нафтогазу».

Через рік, у травні 2023-го, СБУ та БЕБ оголосили підозру Дмитру Фірташу у справі про завдання збитків державному бюджету на 18 млрд грн. У СБУ тоді повідомили, що компанії Фірташа купували газ у підконтрольної йому ж структурі, але насправді отримували не більше ніж 30% від сплаченого обсягу газу. Дефіцит покривали коштом газу в державній власності – облгази просто відбирали недоотримане паливо з газотранспортної системи України. При цьому державі за це майже не платили, посилаючись на «відсутність коштів». Компанії Фірташа становили 70% усіх газорозподільних мереж України.

21 листопада Британія оголосила про введення санкцій проти українського олігарха Дмитра Фірташ.

«Дмитро Фірташ, сумнозвісний олігарх, який витягнув з України сотні мільйонів фунтів стерлінгів за допомогою корупції та контролю над розподілом газу і приховав десятки мільйонів фунтів нечесно отриманих прибутків лише на ринку нерухомості у Великій Британії. Велика Британія також наклала санкції на його дружину Ладу Фірташ, яка нажилася на його корупції і володіє британськими активами від його імені, в тому числі будівлею старої станції метро Brompton Road, а також на Дениса Горбуненка, британського фінансового «фіксера», який сприяв корупції Дмитра Фірташа», – йдеться у повідомленні на сайті британського уряду.

Читайте також
Від Дерипаски до Коломойського, Бахматюка та Григоришина
Політика
Британія оголосила про введення санкцій проти українського олігарха Дмитра Фірташа
Політика
Боголюбов та Коломойський відмили через єврейську общину України майже 6 млрд грн
Кримінал
ВАКС конфіскував активи путінського олігарха Усманова на 2 млрд грн
Політика
Путінському олігарху Євтушенкову вдається заробляти і на війні, і в Європі
Політика
Коломойського звинувачують у легалізації 4 млрд гривень через банк підсанкційного олігарха
Політика