Британія оголосила про введення санкцій проти українського олігарха Дмитра Фірташа

Британія оголосила про введення санкцій проти українського олігарха Дмитра Фірташа

Санкції передбачають замороження активів та заборону на поїздки.

Велика Британія запровадила санкції проти восьми фізичних осіб, яких звинувачують в масштабній міжнародній корупції.

Велика Британія 21 листопада запровадила санкції проти восьми фізичних осіб – громадян різних держав, яких звинувачують в масштабній міжнародній корупції, йдеться на сайті британського уряду.

Серед них український бізнесмен Дмитро Фірташ і його дружина Лада Фірташ, а також громадянка Анголи і росії, володарка мільярдних статків Ізабель душ Сантуш і латвійський бізнесмен і політик Айварс Лембергс.

«Дмитро Фірташ, сумнозвісний олігарх, який витягнув з України сотні мільйонів фунтів стерлінгів за допомогою корупції та контролю над розподілом газу і приховав десятки мільйонів фунтів нечесно отриманих прибутків лише на ринку нерухомості у Великій Британії. Велика Британія також наклала санкції на його дружину Ладу Фірташ, яка нажилася на його корупції і володіє британськими активами від його імені, в тому числі будівлею старої станції метро Brompton Road, а також на Дениса Горбуненка, британського фінансового «фіксера», який сприяв корупції Дмитра Фірташа», – йдеться у повідомленні.

У 2014 році американська прокуратура звинуватила Дмитра Фірташа у хабарництві. З того часу олігарх протидіє спробам США домогтися його екстрадиції з Австрії, де він живе більшу частину часу.

США звинувачують Фірташа та ще п’ятьох людей у змові у 2006-2010 роках з метою виплати не менше 18,5 мільйона доларів хабаря індійським чиновникам для придбання титанової шахти в Індії. Український магнат нібито мав намір продати частину продукції американському аерокосмічному гіганту Boeing.

Йому висунули обвинувачення в червні 2013 року, а потім заарештували у Відні на прохання США в березні 2014 року. Згодом Фірташа звільнили під заставу 125 мільйонів євро (136 мільйонів доларів).

Санкції також запроваджено щодо Айварса Лембергса. Він – колишній мер міста Вентспілс, політик-популіст, засуджений у Латвії до пʼяти років позбавлення волі за звинуваченням у корупції. Сам він називав своє переслідування політичним.

Ізабель душ Сантуш – дочка багаторічного президента Анголи Жозе Едуарду душ Сантуша. Вона стала першою жінкою-мільярдером в Африці. В Анголі проти неї висунуто звинувачення в корупції. За її твердженнями, у неї з народження є російське громадянство (спочатку воно було радянським – вона народилася в Баку 1973 року).

«Сьогоднішні санкції демонструють важливість роботи в партнерстві з іншими країнами для боротьби з серйозною корупцією та підтримки їхніх зусиль з подолання руйнівних наслідків корупції та незаконного фінансування», – кажуть в британському уряді.

Вони також доповнюють більш широку роботу Міжнародного антикорупційного координаційного центру (IACCC), який надає спеціалізовану підтримку правоохоронним органам у розслідуванні корупції та незаконного привласнення активів країни. Наразі IACCC надає допомогу в розслідуванні у 42 країнах.

Читайте також:
Кримінал
Станом на зараз підозри у вказаному провадженні, на відміну від Коломойського, Боголюбов ще не отримав.
09 жовтня, 18:23
Політика
Суд задовольнив позов Міністерства юстиції до російського олігарха Алішера Усманова та конфіскував його активи на 2 млн грн
26 вересня, 17:31
Політика
Бізнесмен та його родина має чималий бізнес в Європі та маєтки.
04 вересня, 17:35
Політика
Реалізація схеми з маскування незаконного походження коштів тривала впродовж 2 років.
04 вересня, 15:13
Політика
До них приєднався відомий пройдисвіт Олександр Онищенко.
03 вересня, 11:39
Політика
Зміна Підозри Коломойському: БЕБ раптово зменшило суму збитків на 1,3 мільярди грн
23 серпня, 15:36