Created with Sketch.

Таємниця кельтської катакомби на безлюдному острові Ґаврині

12.09.2023, 16:41
Фото: Facebook

Загадковий давній прохід освітлюється сонцем лише під час зимового сонцестояння, його випадково виявили дослідники у 1835 році.

Ґаврині вважають однією із найважливіших пам'яток європейського мегалітичного мистецтва, де гробниця винятково добре збереглася і не зазнала впливу сучасних технологій.

Характерною ознакою безлюдного ось вже кілька століть скелястого острова у затоці Морбіан є дивовижний прохід або ж каірн, який 364 дні на рік перебуває у цілковитій темряві.

Але тільки у дні зимового сонцестояння – 20-22 грудня – ця коридорна мегалітична споруда майже повністю насичується природним світлом, демонструючи рідкісним відвідувачам графіку доби неоліту.

До Ґаврині можна дістатися з сусіднього міста Лямор-Баден, що знаходиться на континенті у регіоні Бретань, в якому здебільшого проживають нащадки кельтів – офранцуженні бретонці.

Як вдалося встановити археологам, каірн є суцільною гранітною скелею розмірами 750 на 400 метрів, а його вік оцінений приблизно у 5000 років (тобто, 3600-3400 роки до Різдва Христового – прим. ред.).

На думку дослідників, коридорна гробниця відповідає аналогічним мегалітичним спорудам Локмаріакé та Карнак на півночі Бретані, Мейсгау в Шотландії та Бру-на-Бойн в Ірландії.

Окремо медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що тунелі довжиною 400 м, викопані у самому серці скелі на єґипетському плато Саккара, а не посеред пустелі Сахара, – нині дивують туристів.

Читайте також
Прокуратура Кропивниччини обіцяє захистити свідків героїчного минулого
Кримінал
Фальсифікація історії як загроза національній безпеці
Історія
$1 млн тому, хто розшифрує давні таблички часів Харапської цивілізації
Історія
Норвезькі археологи розкопали прядку зі свастям
Історія
Алістер Кроулі та українське питання
Книги
В Анталії, ймовірно, виявлено саркофаг Миколи Чудотворця
Історія