Created with Sketch.

The Economist: НАТО має визначитися зі своєю роллю у війні в Україні

28.06.2022, 22:07
Фото: Haber

Цьогорічний саміт Північноатлантичного альянсу у Мадриді продемонструє готовність країн-учасниць відповідати на нові загрози й виклики.

Зокрема, НАТО повинно нарешті визначити свою роль у болючому питанні: як далеко слід зайти у російсько-українську війну, щоби не спровокувати Третю світову?

Про це йдеться в аналітичному матеріалі, підготовленого й оприлюдненого редакцією авторитетного британського видання "The Economist", інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

На тепер не всі країни-учасниці НАТО підтримують днями озвучену нову "стратегічну концепцію", в якій РФ прописана головною загрозою.

Скажімо, якщо Східний фланг (за виключенням однієї лише Угорщини) цілком одностайний, то Західний навпаки має певні розбіжності (Німеччина, Франція та Італія схильні до спільного відбілювання росії й не готові до жодної конфронтації з агресором).

«Цей саміт стане трансформаційним. Найяскравішою ознакою зміни пріоритетів є наша нова стратегічна концепція, яка остаточно буде затверджена в Мадриді. У ньому росія, що не дивно, визначається як найбезпосередніша загроза нашій безпеці. У зв'язку з цим ми плануємо розширити військовий контингент у сусідніх із нею країнах – Естонії, Латвії, Литви, Польщі та Румунії. Ми розуміємо, що російське вторгнення у ці країни цілком реальне і криза довкола ексклаву Калінінград яскравий тому доказ. Зараз формується стратегія передової оборони», – сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.

Водночас достеменно невідомо, яким чином внутрішні пертурбації самого Альянсу вплинуть на його допомогу і подальшу співпрацю з Україною, котра понад 120 діб 8-річної війни самотужки поборює російських загарбників.

Пан Столтенберґ може похвалитися "безпрецедентним" збільшенням витрат на оборону, що є цільовою метою НАТО, Східний фланг якого нині послаблений через передачу Києву значних запасів совєцького і сучасного озброєння.

«Європейська громадськість на загал схвально відгукується про збільшення бюджетних витрат на оборону, але річ у тім, що деякі країни Альянсу десятиліттями роззброювали та зменшували чисельність особового складу власних армій. Ніхто на Заході не очікував, що Москва здатна на повномасштабну війну у XXI столітті з бомбардуванням історичних центрів європейських міст, але це вже відбувається в Україні. Тому НАТО мусить зважати на цю проблему і вирішувати її негайно, поки Україна остаточно не спливла кров'ю», – підсумував ситуацію редактори видання "The Economist".

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що днями той таки Єнс Столтенберґ пообіцяв істотно збільшити обороноздатність країн Балтії.

Читайте також
Як Німеччина готується до війни
Війна
Чому наші рубежі оборони стають прохідними дворами?
Опінії
Верховний суд США підтримав заборону TikTok із 19 січня
Політика
Мер Нарви проти закриття естонсько-російського кордону
Світ
Новобранці ГУР склали присягу біля Аскольдової могили
Війна
Становлення та розвиток української контррозвідки
Політика