Created with Sketch.

Товариш Сі розчавить послужливого Маска

28.02.2024, 06:09
Фото: Business Insider

Китайський комуністичний диктатор поступово завойовує світовий ринок електрокарів. Вочевидь, невдовзі буде встановлено повну монополію.

До такого висновку дійшли журналісти-розслідувачі західного видання Business Insider. Зазначається, що автосвіт опинився на порозі карколомного переділу, небаченого від часу «Холодної війни».

Так, коли 2011 року Ілона Маска запитали про китайського виробника електромобілів BYD, він просто посміявся з цього. Проте за 13 років, які минули, багато що змінилося і Маск б'є на сполох із приводу загроз з боку китайських автовиробників.

Поки корпорації Tesla, General Motors і Ford випускають кілька дорогих розкішних моделей електромобілів, китайські компанії вже пропонують безліч варіантів у різних цінових категоріях. Американські автовиробники все ще намагаються залучити споживачів у своїй країні.

Натомість зосереджений у руках родини Сі Цзіньпіна бізнес уже планує обійти всі наявні торговельні бар'єри та продавати свої електрокари по всьому світу, зокрема й у США. На кону — американська автомобільна промисловість вартістю $104 мільярди (приблизно стільки ж, скільки ВВП Анґоли) і 3 мільйони робочих місць.

Комуністична партія Китаю почала з того, що поставила за мету досягти 25% продажів на авторинку у 2025 році саме у секторі електрокарів. На це Пекін виділив відповідним компаніям-виробникам гігантські субсидії.

Однак у 2016 році Компартія змінила курс — гранти на дослідження та розробки електромобілів припинилися, уряд оголосив, що до 2027 року поступово припиниться субсидування, яке знижує ціни на електромобілі для споживачів. Пекін також відкрив іноземним автовиробникам можливість більше інвестувати у внутрішню промисловість Китаю та перенести виробництво туди.

Результатом стала справжня бійня для китайської індустрії електромобілів. Компанії, що залежали від субсидій Пекіна, почали руйнуватися, дрібні гравці були витіснені з ринку, але зрештою хаос зміцнив автомобільний сектор країни, гарантуючи, що найбільш конкурентоспроможні автовиробники отримають свою частку ринку.

Китайським автовиробникам тепер доводиться мати справу з уповільненням внутрішнього попиту, тому такі бренди, як BYD, Chery та SAIC, ведуть переговори з урядом Мексики про розширення своєї діяльності там. Їм потрібна точка опори у Північній Америці, щоби почати завойовувати ринок США.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що гнучкий комуно-капіталізм може бути «рятівним колом» для КНР. Пріоритетами визначено реформування економіки Піднебесної з урахуванням мінливої геополітичної дійсності.

Читайте також
Ексклюзив за $30 мільйонів: Rolls-Royce презентував найдорожче авто у світі
Опінії
В Україні завершилися держвипробування нової штабної машини
Війна
BMW оголосила старт продажів кросовера iX в Україні
Світ
Дизайн нового Toyota Land Cruiser повністю розсекречений на фото та відео
Світ
У МВС взялися за таксистів
Економіка
Як перетворити газонокосарку на монстр-трак?
Життя