Created with Sketch.

Товариш Сі закликав китаянок вагітніти

03 листопада, 11:45
Фото: Останній Бастіон

Номенклатура Комуністичної партії Китаю почала турбуватися зменшенням кількості населення. Рівень його якості також давно занепадає.

Про це безпосередньо з Пекіна сповістили журналісти провідного британського видання The Times. Стверджується, що китайські чиновники закликають жінок вагітніти, оскільки у найбільшій азійській державі визріла справжня демографічна криза.

Телефонний дзвінок пролунав несподівано, здивувавши пані Ву Юе, агентку з продажу нерухомості у великому місті Ченду на південному заході Китаю. Бюрократи із лав КПК озброїлися новими «темниками» від своїх босів для тиску на жіноцтво подібними фразами: «Здрастуйте. Я з вашої місцевої ради. Чи можу я дізнатися, чи не вагітні ви зараз? Ми воліємо допомогти із цим».

Бувши загалом чесною людиною, Ву Юе відповіла «ні». Але на цьому розмова не закінчилася: «Вашій дитині вже майже 2 роки. Чи не час задуматися про друге? Ми пропонуємо безкоштовну фолієву кислоту — харчову добавку, рекомендовану майбутнім матерям — якщо прийдете за нею до районного офісу партії».

Добре відомо, що стурбована зниженням народжуваності КПК протягом минулих 15 років поступово відмовилася від політики «одна сім'я — одна дитина». Критики стверджують, що КНР не змогла вийти за межі інстинктивної переконаності, що народження дітей — це питання масової політичної мобілізації за прикладом виробництва сталі.

І партія впадає у відчай. Поряд із міжнародно визнаними заходами, такими як субсидування догляду за дітьми, місцевий режим пропонує чиновникам використовувати пряміший підхід до заохочення вагітності принаймні судячи зі зростання кількості скарг у соціальних мережах.

Одній жінці місцевий представник номенклатури КПК сказав, що їй слід «покликати бабусю», коли вона заявила про велику зайнятість своїми двома дітьми, щоби думати про появу ще й третьої. Дедалі більше молодих китаянок переконані, що однієї дитини — вдосталь.

Офіційна відмова від політики «одна сім'я — одна дитина», коли у 2015 році дозволили народжувати двох дітей, не спричинила сплеску народжуваності. Натомість китаянки віком від 16 до 39 років вважають за краще наслідувати західних однолітків: пізніше виходили заміж, народжували менше дітей, перейматися власною кар'єрою.

Минулого року було зареєстровано 9 мільйонів народжень, що є найнижчим показником від початку ведення обліку та ненабагато перевищує половину показника 2016 року. Офіційний коефіцієнт народжуваності — тобто середня кількість дітей у жінки — досяг 1,09 у 2022 році, а торік, як вважається, опустився нижче 1,0.

У довгостроковій перспективі, згідно із нещодавніми дослідженнями Організації Об'єднаних Націй, комуністичний Китай до кінця XXI століття «втратить» щонайменше 620 мільйонів людей із 1,4 мільярда свого населення. Фактично, цей показник віщує великі негативні економічні та стратегічні наслідки для Піднебесної.

Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати про те, як Україна відновила довоєнні обсяги торгівлі із союзником росії. Київ і Пекін домовилися за жодних обставин не порушувати двосторонні фінансово-економічні зв'язки.

Читайте також
ФСБ визнала, що Перепис-2021 завищив на 55 млн кількість населення РФ
Світ
Населення України зменшилося на 10 мільйонів, - ООН
Війна
До кінця XXI століття українців в Україні може бути лише 10 мільйонів
Опінії
300 тисяч втрачених українських дітей
Опінії
Московитів змусять плодитися за законами шаріату
Політика
У нас усе погано з демографією
Опінії