Республіканська партія, зрадивши своїх виборців, на довго втратила авторитет серед американців, а відтак і позиції у владі.
Свідченням цього слугують останні події на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні 6 січня, коли прихильники Дональда Трампа взялися штурмувати Конґрес США.
Градус напруги в американській столиці вперше з часу Громадянської війни (1861-1865) сягнув максимуму.
Тисячі протестувальників із-поміж прибічників Трампа після завершення мирного мітингу увірвалися у будівлю парламенту, звідки оперативно евакуювали конгресменів і сенаторів.
Причиною штурму Конґресу стало проведення остаточної сертифікації результатів торішніх виборів і затвердження 46-м президентом висуванця Демократичної партії Джозефа Байдена.
На тепер відомо, що міський голова Вашингтона оголосила комендантську годину, озброєні правоохоронці оточили будівлю парламенту й проводять зачистку: вбито 4 осіб, затримано понад 50 протестувальників.
Трамп закликав своїх прихильників поводитися мирно і підтримувати поліцію; відтак спроба появи "штабу опору" як взимку 2013-2014 років у Києві була зірвана.
За повідомленням провідних американських ЗМІ, на відновленому спільному засіданні Конґресу затверджено перемогу Байдена; до 20 січня Трамп пообіцяв передати владу, хоча він і не згоден із результатами виборів.
Принагідно зауважимо, що 43-й президент Джордж Вокер Буш уже назвав події у Вашингтоні такими, які гідні країн "третього світу": «Я знаю, що саме так вибори оскаржують у будь-якій банановій республіці, але не у США».
Фактично, Буш-молодший підтвердив тезу про те, що Україна і нам подібні держави, де були масові вуличні заворушення й протести з захопленням адміністративних будівель після виборів, – це "бананові республіки".
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що очільник країни-агресора, який майже рік ховається у кремлівському бункері, останнім зі світових лідерів привітав Байдена з обранням на посаду президента США.