Бразилію охопила небувала в історії спека і посуха

СВІТ
22.11.2023, 21:40
Бразилію охопила небувала в історії спека і посуха
Фото: Agência Brasil

Два найбільші міста південноамериканської країни Сан-Паулу і Ріу-ді-Жанейру майже тиждень живуть наче у пеклі. Температура сягає +55°C.

Про це безпосередньо з розпечених вулиць мегаполісів повідомило місцеве видання Agência Brasil. Національний метеорологічний інститут (Inmet) оголосив «червоне попередження» з приводу надзвичайної спеки.

Своєю чергою, бразильське міністерство довкілля залучило більше ресурсів для боротьби із лісовими пожежами, які посилилися в центрально-західному і південному регіоні на тлі більш спекотних умов. Аграрії й фермери також б'ють на сполох через посуху та втрату врожаю.

Так, у вівторок, 21 листопада, термометри показали +58,5°C у Ріу-ді-Жанейру, тоді як у Сан-Паулу було трохи менше: +53,6°C. За словами самих бразильців, високі та небезпечні температурні «рекорди» зараз найбільше вражають найбідніші верстви, що не здатні самотужки поборотися з кліматичними викликами, влада поки розводить руками.

А проте, як раніше інформувала медіаагенція «Останній Бастіон», планета Земля нагрілася на небезпечні 2°C. Температура поверхні та атмосфери нашої планети перевищила показники доіндустріального рівня.

Читайте також:
Світ
Висадити мільярд дерев для порятунку живих істот не вихід. Особливо, якщо рослинність із темним листям, яке притягує сонячне світло.
29 березня, 21:35
Життя
Атлантична меридіональна циркуляція, що відповідає за баланс клімату Землі, прискорено рухається до колапсу. Попередні прогнози застаріли.
11 лютого, 18:19
Життя
Температура поверхні та атмосфери нашої планети перевищила показники доіндустріального рівня. Це вперше в історії спостережень.
21.11.2023, 20:29
Світ
Води, які зусібіч омивають холодний материк, під загрозою. Захист Антарктиди й Південного океану — захистити майбутнього всієї планети.
12.10.2023, 15:02
Життя
Площа виснаження озонового шару Землі досягла 26 мільйонів км². Нині порожнеча кратно перевищує розміри найбільшої країни Південної Америки.
07.10.2023, 16:00
Життя
Полінезійський вулкан викинув значну кількість водяної пари в атмосферу, чого, за їхніми спостереженнями, не було ніколи в історії людства.
14.08.2023, 12:14