Created with Sketch.

У Держдепі США заявили, що влада обмежує свободу слова в Україні

24.04.2024, 10:35

Державний департамент США опублікував доповідь за 2023 рік, в якій вказав на обмеження свободи слова в Україні.

Державний департамент США опублікував «звіт про стан справ із правами людини в Україні».

У Держдепі США заявили, що влада обмежує свободу слова в Україні.

Конституція та закон передбачали свободу вираження поглядів, у тому числі для преси та інших ЗМІ, але влада не завжди поважала ці права.

Президент Зеленський підписав указ про введення воєнного стану в лютому 2022 року після повномасштабного вторгнення росії в Україну, що дозволило подальше обмеження ЗМІ та свободи ЗМІ.

Наприклад, національний телемарафон — змінна платформа каналів, які дотримуються урядової лінії щодо репортажів про війну — забезпечив безпрецедентний рівень контролю над телевізійними новинами у прайм-тайм.

На додаток, деякі ЗМІ повідомили про відсторонення від вигідних контрактів на наземне мовлення та тиск з боку Офісу президента ще навесні 2022 року.

Уряд забороняв, блокував або накладав санкції на ЗМІ та окремих журналістів, які вважалися загрозою національній безпеці або які висловлювали позицію, яка, на думку влади, підривала суверенітет і територіальну цілісність країни.

Деякі оратори, які критикували уряд, також були занесені до чорного списку урядових програм новин.

Журналісти-розслідувачі, які критикували уряд, інколи ставали мішенню негативних кампаній у соціальних мережах, іноді через дружні до уряду канали. Інші практики продовжували впливати на свободу ЗМІ, включаючи самоцензуру.


«Останній Бастіон» нагадує читачам, що у 2022 році Держдеп США заявив, що влада обмежує свободу слова в Україні.

Незалежні ЗМІ та сайти новин в Інтернеті були активними та висловлювали широкий спектр поглядів, але уряд вжив певних заходів для обмеження ЗМІ та свободи вираження поглядів, нібито для протидії російській дезінформації та розв'язання інших проблем безпеки під час війни.

Канали, які вважаються афілійованими з опозиційними партіями, зокрема «5 канал», «Прямий» та «Еспресо», офіційно не були запрошені до участі в єдиному мовленні, хоча час від часу ці три канали добровільно транслювали 24-годинну програму інших каналів.

Також, як пишуть у Держдепі, посадовці відмовили каналам у доступі до урядових процедур після того, як вони висвітлювали «делікатні питання».

Також надходили повідомлення про продовження фінансового та політичного тиску на НСТУ з метою узгодження та підтримки урядової політики. Місцеві відділення «Суспільного» стверджували, що високопоставлені представники Офісу президента та інших державних органів лобіювали наглядову раду мовника, аби підтримати обраних кандидатів на ключові керівні посади.

Єрмак і Ко, заручившись підтримкою олігархічних засобів масової дезінформації, роблять все можливе, щоб єдиними джерелами дезінформації для українців стали «ЗелеМарафон» та російськомовний телеканал «FREEДОМ», що щедро фінансуються з бюджету.

Читайте також
Цензура, шахрайство та міжнародний скандал: як корупція в Україні виходить на новий рівень
Політика
Впевнено рухаємося до диктатури під прикриттям забезпечення державної безпеки
Політика
Демократія та свобода слова?
Світ
Соратник Медведчука зареєстрував законопроєкт, що прирівнює журналістські розслідування до злочину
Політика
Війна закінчилася. СБУ повертається до своїх прямих обов'язків
Позиція
Єрмак заборонить журналістам спостерігати за посадовцями
Політика