Created with Sketch.

У Литві відкопали «бункер Молотова» часів Другої світової війни

04.02.2022, 11:04

На околиці литовського міста Паланґа виявили добре укріплену оборонну споруду, що є частиною так званої "Лінії Молотова".

Про знахідку воєнної доби 1940-х років повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Atvirą Klaipėda".

На совєцький залізобетонний бункер працівники комунальних служб Паланґи натрапили випадково під час виконання планових ремонтних робіт.

«Укриття знаходиться на одній із земельних ділянок, що прилягають до головної вулиці міста поряд із цвинтарем у напрямку зруйнованої лікарні, збудованої за совєцької окупації. Сам бункер, як ми бачимо, у доволі непоганому стані. Власник хотів вирівняти ділянку, позбувшися пагорба, яким і виявилася оборонна споруда. Ми переконані, що це одна зі складових частин так званої "лінії Молотова". Досі у Паланзі нічого подібного не було знайдено», – прокоментував ситуацію старший інспектор Клайпедського територіального відділу Державного департаменту культурної спадщини Литовської республіки Лайсвунас Каваляускас.

Водночас чиновник уточнює, що загальна площа бункера, призначеного для протитанкової оборони, перевищує 130 м², а всередині нього – повний порядок.

«Гадаю, що споруду було б добре внести до списку об'єктів, що охороняються законом, і надалі використовувати виключно з туристичною метою. Маємо демонструвати й такий спадок совєцької окупаційної епохи», – додав Лайсвунас Каваляускас.

Зауважимо, що "Лінія Молотова" – це колишня фортифікаційна система, зведена каторжанами й репресованими особами у 1940-1941 роках (тобто, на початку Другої світової війни – прим. ред.), яка складалася з 13 укріплених районів для захисту майже 100 км західного кордону СССР від німецького нападу.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що Совєцький Союз давно помер, але його дух досі панує у Кремлі й роками стабільно отруює Східну Європу.

Схема розташування "лінії Молотова"
Читайте також
У джунґлях Мексики випадково знайшли забуте місто племені майя
Історія
Науковці з'ясували, що у давнину Марс був придатним для життя
Життя
МОЗ застерігає: в Україні виявлено мутований коронавірус «Пірола»
Життя
Патріотичний флешмоб: купіть українську книжку – підтримайте вітчизняних видавців!
Книги
У Запоріжжі переселенець 3 місяці жив у саморобному наметі
Життя
Чеські обранці визнали Голодомор геноцидом українців
Історія