Лютневе російське вторгнення і повномасштабна війна вкрай негативно вплинули на галузь книговидання в Україні, як до того жевріло.
Про це яскраво свідчить ґрунтовний ілюстративний аналіз, підготовлений і оприлюднений фахівцями з компанії "Top Lead", передає медіаагенція "Останній Бастіон".
Як з'ясувалося, після 24.II.2022 українці здебільшого перестали купувати книжки, акумулювавши кревні на нагальніші потреби: воду, їжу, ліки, пожертви на армію тощо.
Задля того, щоби допомогти вітчизняним книговидавцям, особливо патріотичного спрямування, небайдужі громадяни за підтримки волонтерів пропонують долучитися до флешмобу.
«Влаштуємо благодійну акцію! Нехай кожен купляє щомісяця хоча б одну книжку. Не будете читати зараз – прочитаєте потім. Не хочете читати взагалі – подаруйте комусь чи занесіть у бібліотеку. Не обов'язково друковану – електронні дешевші. Бо такі цифри, наведені нами нижче, – це просто за межами розуміння для 40-мільйонної країни...
Кацапи спочатку прийшли через книжки, телевізор, радіо, музику, свята – гуманітарну сферу. Давали пільги своїм видавцям і просували контрабанду. Через пропаганду забивали людям голову дурницями про те, що український культурний продукт – неповноцінний. Український ринок повинен бути наповнений в першу чергу книгами українського видання. Українські автори повинні заробляти пристойні гроші за свою роботу. Тому хоч раз на місяць-два купіть українську книжку», – йдеться у повідомленні фахівців агенції "Top Lead".
Від себе додамо, що українське книговидання намагається триматися на плаву й під час війни, друкуючи достоту цінні й рідкісні праці, натомість державні органи в особі міністерства культури від цього показово усунулися.
Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що команда презедента Володимира Зеленського рішуче блокує запровадження заборони на російські книги.