СССР давно помер, але його дух досі панує у Кремлі й отруює Східну Європу, – президент Естонії

СВІТ
03 лютого, 12:18
СССР давно помер, але його дух досі панує у Кремлі й отруює Східну Європу, – президент Естонії
Фото: Delfi

Багаторічна російська воєнна агресія в Україні безпосередньо впливає на безпекову ситуацію у регіоні Міжмор'я, зокрема і на Естонію.

Про це під час чергового засідання Ради з державної оборони балтійської республіки заявив президент Алар Каріс, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Естонський лідер переконаний, що дії Кремля свідчать про штучне зростання напруги у Східній Європі з метою виторгувати у США і НАТО певні геополітичні гарантії.

«Війна в Україні має свої наслідки й для Естонії. Наприклад, у галузі економіки, кібербезпеки та у вигляді хвилі нелегальних мігрантів. Попри те, що Совєцького Союзу більше немає, у Росії панує таке ж саме хворобливе бажання якомога більше країн затягнути до сфери власного впливу й накинути сусідам власну волю у розв'язанні їхніх внутрішньополітичних питань. Цього ніяк не можна допускати! Наразі прямої воєнної небезпеки для Естонії ми не спостерігаємо, але мусимо враховувати наростальну активність військ РФ в Україні», – зазначив Алар Каріс.

За словами президента Естонської республіки, на сьогодні доволі важливою лишається проблема кібербезпеки, адже Кремль постійними хакерськими атаками перевіряє на відповідну реакцію сусідні країни, зокрема і Балтії.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що лукашенківський режим торгує нафтопродуктами в обхід санкцій через Естонію.

Читайте також:
Світ
Київ і Варшава укладають один із найбільших за останні 30 років контрактів на купівлю зброї та зміцнення спільної системи безпеки.
07 червня, 20:12
Політика
Особисті відносини українського та польського президентів дають великий шанс на тісну єдність і нову геополітичну дійсність на Сході Європі.
23 травня, 09:27
Опінії
Росіяни прагнуть натягнути свій імперський світогляд XIX сторіччя на весь світ у столітті XXI. Але виходить якось недолуго.
08 травня, 17:00
Світ
Влада Фінляндської республіки нарешті визначилася з власною позицією у російсько-українській війні – Гельсинкі підтримує Київ.
24 березня, 19:16
Світ
Литовський лідер рішуче закликав міжнародну спільноту обмежити країну-агресора у всіх секторах та всіх організаціях.
23 березня, 19:58
Світ
З кремлівським бункерним щуром неможливо зіграти внічию, як у шахах, тим більше, що Третя світова війна вже почалася.
19 березня, 09:23