Created with Sketch.

У Молдові запропонували силою демілітаризувати Придністров'я

24.12.2022, 21:34
Фото: Newsmaker

Окупований з 1992 року росіянами сепаратистський регіон на Лівому березі Дністра має бути повернутий законному власнику, тобто Кишиневу.

З таким закликом до президентки Маї Санду звернулися парламентарі від урядової партії "Дія і солідарність" (рум. Partidului Acțiune și Solidaritate), передає медіаагенція "Останній Бастіон із посиланням на видання "Newsmaker".

Ініціатором висловленої ідеї вступив 74-річний народний обранець-націоналіст Оазу Нантой, за яким спеціальні служби РФ давно полюють через так звану "публічну русофобію".

Депутат президентської партії з трибуни законодавчого органу запропонував демілітаризувати бунтівне Придністров'я спільно з Україною та Північноатлантичним альянсом.

«Я не вважаю, що так званий придністровський конфлікт має вирішуватися на основі діалогу з Тирасполем. Аж ніяк! Кишинів разом із партнерами має розробити власний план дій і викласти його на стіл. Тих, хто погоджується, можна пробачити, а ті, хто ні – вони мають піти разом із російським окупаційним контингентом геть із нашої землі. Тут ми не бавимося з переговорами, тому що цей режим у Тирасполі не має права на існування.

Інша справа – Ґаґаузія. Я годен, що уряди у Кишиневі проігнорували питання цієї автономії. Так, це проблема сьогодні, бо про це згадували лише під час виборчих кампаній, коли намагалися звідти отримати голоси. Йдеться про так звані ліві партії та проросійські сили. Але я хочу вам сказати, що нинішня влада дуже критично ставиться до цього статуту, який, на жаль, закріплений у нашій Конституції. Власне, якщо придністровську кризу давно час вирішити силою за підтримки наших сусідів і партнерів, то ґаґаузьку виключно мирним діалогом», – заявив Оазу Нантой.

Показово, але у пресслужбі урядової партії "Дія і солідарність" розкритикували ініціативи їхнього ж депутата, підкресливши, що "подібні заяви не були узгоджені на вищому рівні" з керівництвом політичної сили.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що у Молдові кілька тижнів уже б'ють на сполох через можливі плани росії з приводу вторгнення на територію країни з Придністров'я.

Читайте також
ЗСУ не планують виходити з Курської народної республіки
Війна
Радек радить референдум у Криму. Дякуємо, але якось без Сікорського
Політика
Хто сказав, що ООН допоможе нам звільнити Крим?
Опінії
ЗСУ схопили південноосетинського бойовика на Курщині
Війна
Українцям варто «застовпити» за собою Курщину — данський воєнний аналітик
Війна
Українізація Суджі відбувається за планом
Війна