Унікальна археологічна знахідка приголомшила наукову спільноту.
Археологи в Нідерландах розкопали святилище віком 4500 років, земляні насипи якого вирівнюються з сонцем у дні сонцестояння та рівнодення. Як і Стоунхендж, святилище також використовувалося для поховань і ритуалів.
Найбільший із трьох курганів зберігає останки чоловіків, жінок і багатьох дітей, які померли приблизно між 2500 роками до нашої ери та 1200 роками до нашої ери, кажуть дослідники. Також виявлені стародавні поховання навколо святилища, що становить приблизно 9,4 акра (3,8 гектара). Це більше, ніж сім полів для американського футболу. Понад 80 осіб було виявлено на місці. Деякі були поховані, а інші були кремовані, згідно із заявою, в якій зазначалося, що «ці покійні, мабуть, відігравали важливу роль у ритуалах».
Хоча у святилищі немає кам’яних брил, як у Стоунхенджу, схоже, що найбільший могильний курган служив календарем, який допомагав людям відзначати рух сонця, йдеться в заяві дослідників. Наприклад, дорогоцінні артефакти, такі як бронзовий наконечник списа, були поховані там, де сонячні промені потрапляли на землю через отвір у святилищі.
Згідно із заявою, відстеження сонцестоянь і рівнодення було «важливим, наприклад, для релігійних свят, а також для розрахунку часу посіву та збору врожаю». Ймовірно, ці особливі сонячні дні відзначалися, і ферма на цьому місці могла служити місцем для святкових зустрічей, додали археологи.
У найдавнішій частині поховання археологи, які розкопували жіноче поховання, знайшли скляну намистину з Месопотамії (сучасний Ірак). Ця намистина, яка є найдавнішою відомою скляною намистиною в Нідерландах, показує, що люди в регіоні 4000 років тому мали контакт із культурами, розташованими на відстані майже 5000 кілометрів.