Про це повідомляє «Главком» із посиланням на «The Guardian».
У посольстві РФ виявили крайнє незадоволення. Там заявили, що рішення міської влади стало «черговою ганьбою» та підкреслили, що це сталося напередодні 80-ї річниці початку Другої світової війни.
За словами представника міської ради, брезент буде залишатися на пам’ятнику до 12 вересня, коли міська рада Праги вирішуватиме його подальшу долю.
Наприкінці серпня невідомі активісти облили постамент червоною фарбою, а біля підніжжя написали: «Ні кривавому маршалу, ми не забудемо». Невідомі написали також дату – 1968 рік (дата радянського вторгнення в Чехословаччину).
Іван Конєв приєднався до більшовиків у 1918 році, згодом був обраний повітовим військовим комісаром у місті Нікольське Вологодської губернії, де існували потужні антикомуністичні настрої. Після цього розпочав службу в рядах Червоної армії. Під час Другої світової війни був командувачем військ Степового фронту.
Після Другої світової перебував на різних високих армійських посадах. У 1951-1955 був командувачем військ Прикарпатського військового округу і таким чином ніс відповідальність за остаточне закріплення у регіоні радянської влади.
Був одним із командувачів радянських військ під час придушення Угорської революції 1956 року.
Для народів Центральної Європи ім'я Конєва є одним із символів радянської окупації. Так, у польському Кракові пам'ятник Конєву демонтували ще 1992 року.