Created with Sketch.

«Удар у спину»: у Росії істерика через демонтований у Чехії пам'ятник Конєву

06.04.2020, 07:46

Росіяни болісно поставилися до суверенного рішення муніципальної влади Праги.

3 квітня у Празі демонтували пам'ятник російсько-радянському військовому діячеві маршалу Івану Конєву. Відповідне рішення після дискусій та суперечок із російською стороною прийняла місцева влада.

Староста району Прага-6 Ондржей Коларж прокоментував демонтаж із дотепом. «У нього не було маски. Правила стосуються всіх однаково», – написав Коларж, повідомляючи про демонтаж.

Того ж дня, 3 квітня, російська сторона засудила усунення пам'ятника, який символізує радянську присутність у регіоні. Російське посольство адресувало чеському МЗС ноту, у якій назвало демонтаж недружнім актом.

За офіційною нотою російських дипломатів послідували істеричні повідомлення у російських ЗМІ. Такими повідомленнями особливо відзначилися недільні випуски новин.

Російські пропагандистські рупори рясніли заголовками про «удар у спину».

Публікація «Вестей»

На ситуацію у Чехії також відреагували російські маргінали.

Представники так званої «Націонал-більшовицької партії» вивісили на огорожі посольства Чехії плакат «Стоп фашизм» і кинули на територію амбасади кілька димових шашок.

Акція «нацболів»
Фото:Politnavigator

Від нагоди заговорити про «фашизм» не втримався і колишній український прем'єр, а нині утікач Микола Азаров.

При цьому Азаров назвав патріотично налаштованих чехів «пігмеями», а також висловив обурення тим, що народи Центрально-Східної Європи невдячні СРСР за «визволення від фашизму».

Як повідомлялося раніше, наприкінці серпня минулого року невідомі активісти облили пам'ятник Конєву червоною фарбою, а біля підніжжя написали «Ні кривавому маршалу, ми не забудемо». Невідомі також написали дату – 1968 рік (дата радянського вторгнення в Чехословаччину).

Після цього пам'ятник було закрито брезентом. У вересні місцева влада прийняла рішення демонтувати символ радянського панування.

У Росії на ці дії реагували звичними заявами про «нацизм».

Історична довідка. Іван Конєв приєднався до більшовиків у 1918 році, згодом був обраний повітовим військовим комісаром у місті Нікольське Вологодської губернії, де існували потужні антикомуністичні настрої. Після цього розпочав службу в рядах Червоної армії. Під час Другої світової війни був командувачем військ Степового фронту.

Після Другої світової перебував на різних високих армійських посадах. У 1951-1955 був командувачем військ Прикарпатського військового округу і таким чином ніс відповідальність за остаточне закріплення у регіоні радянської влади.

Був одним із командувачів радянських військ під час придушення Угорської революції 1956 року. 

Для народів Центральної Європи ім'я Конєва є одним із символів радянської окупації. Так, у польському Кракові пам'ятник Конєву демонтували ще 1992 року.

Читайте також
Чому ця влада підтягує таких відвертих покидьків і зрадників?
Політика
Який Сталін, такий і Дюранті
Опінії
Італія скасувала дозвіл на пропагандистську виставку про окупований Маріуполь
Політика
Чому українські діти підсіли на російський серіал?
Опінії
Москва марно сподівається на милість Пекіну
Світ
Мультфільми та війна
Війна