Created with Sketch.

Україна дає Заходу шанс устигнути переозброїтися до глобального конфлікту

02.12.2024, 19:20

Передові технології є ключем до отримання переваги на полі бою. А ще, вони формують переважний воєнний потенціал країн у світі.

Досвід ведення війни Україною лягає в основу переозброєння провідних держав на планеті. Так, Південна Корея замовляє нові безпілотні літальні пристрої тактичного рівня у компанії «Nearthlab»; вони здатні відстежувати та нейтралізувати цілі із нерухомим крилом на відстані до 1 км, а також ефективно вести групові операції.

БПЛА під назвою «KAiDEN» у режимі автопілота, виконує точні маневри для супроводження цілі, навіть коли вона різко ухиляється та в умовах перешкод. Інший автономний дрон від «Nearthlab» — під назвою «AiDEN» — відзначився в операціях зграї, бездоганно координуючи роботу з іншими безпілотниками, задля пошуку цілі та сприяння «KAiDEN» завданню останнього удару.

Тим часом Сили спеціальних операцій Армії США невдовзі отримають 10 робототехнічних систем «NERVA-LG» із Франції. Ця розвідувальна система здатна працювати на відстані до 1000 метрів на відкритих територіях і 300 метрів у міських умовах, а також призначена для розпізнавання, контролю саморобних вибухових пристроїв, допомоги постраждалим і підтримки ближнього бою.

Фінляндський оборонний концерн «Summa Defense Ltd» у партнерстві з українськими компаніями побудує завод із виробництва безпілотних систем. Очікується, що спільне підприємство забезпечуватиме потреби України, країн Європейського союзу та НАТО у повітряних БПЛА, наземних і морських.

«Створення підприємства розглядається як стратегічна інвестиція. Дрони вже довели свою стратегічну значущість в Україні, відіграючи ключову роль у захисті критичної інфраструктури, а також у рятувальних операціях. Нове виробництво підвищить стійкість ланцюгів постачання», — сказав генеральний директор «Summa Defense Ltd» пан Юссі Голопайнен.

Також північні країни (Швеція, Норвеґія та Данія) підтвердили спільну готовність фінансувати закупівлю озброєння для Сил оборони в українських виробників за данською моделлю. Це надихає, погодьтеся.

Крім того, Південна Корея завершує розробку системи протиповітряної оборони великої дальності «L-SAM». Ця система може перехоплювати повітряні цілі на висоті понад 40 кілометрів, що дозволяє побудувати багаторівневу повітряну оборону, доповнюючи наявні, такі як американська «Patriot Advanced Capability-3» (PAC-3) і системи ППО «M-SAM II» (можуть перехоплювати цілі на висоті до 40 км).

Взагалі Сеул за минулі тижні різко спохопився, почавши зміцнювати свою національну безпеку. У Південній Кореї розгорнули систему протиповітряної та протиракетної оборони «KAMD», метою якої є створення комплексного захисту від ракетних загроз.

«KAMD» — один із компонентів ширшої тривісної оборонної стратегії, яка також включає платформу превентивного удару «Kill Chain» і систему масового покарання та відплати «KMPR». У той час як «Kill Chain» і «KMPR» зосереджені на наступальних можливостях, «KAMD» разом із «L-SAM» забезпечує міцну оборону території країни.

Читайте також
Московити вкрали технологію КрАЗ «Шрек»
Війна
Уряд Естонії наказав розпочати виготовлення власної вибухівки
Світ
Провідний дрон Армії США зроблений із китайських запчастин
Війна
Українські дрони вперше висадили «бавовну» у Мордовії
Війна
Фінляндія показала свій новий надшвидкісний панцерник
Світ
Ізраїльські сіоністи вирішили вкотре обібрати європейських ґоїв
Світ