Created with Sketch.

Україна має залучати більше іноземних легіонерів для війни проти росії

12.11.2023, 16:12
Фото: АрміяInform

Бійці «Інтернаціонального Легіону» — контрактники. Але як і українці, вони відважно воюють, отримують поранення і гинуть за Україну.

Вищому військовому командуванню слід замислитися над забезпеченням ротації наших захисників користуючись із більшої кількості легіонерів-іноземців. Із такою пропозицією виступив вітчизняний військовий експерт, медіааналітик і громадський діяч Назар Приходько.

За його словами, збільшення кількості іноземних воїнів у лавах Сил оборони України допоможе зменшити навантаження на вітчизняну економіку, а також послабити рівень мобілізації українських чоловіків. Адже на відміну від росії, в Україні давно наявна демографічна криза, яка з війною тільки посилилася.

«Український Інтернаціональний Легіон функціонує від початку повномасштабної війни. Доля легіонера — сувора. Думаю, багато хто з вас чув тези, зокрема від представників американського та британського військово-політичних істеблішментів про те, що їхні громадяни тут не воюють. Згідно з нормами міжнародного права — так і є. Річ у тім, що легіонер, вдягаючи на себе військову форму іншої держави, de jure виходить з-під юрисдикції своєї батьківщини, бо стає найманцем, а найманців за конвенцією навіть в полон можна не брати, тому й отак.

Та факт залишається фактом: до нас їдуть звідусіль! От вам перелік країн, з яких до нас їдуть легіонери, при тому наведу я приклад лише тих, представники яких загинули: США, Велика Британія, Швеція, Польща, Естонія, Азербайджан, Фінляндія, Румунія, Італія, Бразилія, Еквадор, Чилі, Перу, Канада, Австралія. Я не впевнений, що когось не забув, та все одно — даного переліку вистачить для того, аби показати всю широту географії, при тому, як ви прекрасно розумієте, мова тут йде не про представників нашої діаспори, а саме про іноземців.

Паралельно з цим, є окремі батальйони та з'єднання, які не входять до Легіону, а підпорядковуються іншим нашим силовим структурам: «Полк Кастуся Каліноўскага», «Батальйон імені Джохара Дудаєва», «Батальйон імені Шейха Мансура», «Легіон Свобода Росії», РДК, «Сибір» тощо... Себто, легіонери є звідки хочеш і які хочеш. Відтак потрібно розуміти ще одну вкрай важливу річ: коли гине легіонер — не гине хтось з України, бо кожен легіонер по факту заміняє на фронті когось із громадян України», — зазначив Назар Приходько.

Насамкінець додамо, що Зе-владі подібні ініціативи аж ніяк не вигідні. Бо значно дешевше мобілізувати умовного Миколу з Ковалівки та силою запхнути у поспіхом сформований штурмовий підрозділ для «м'ясної атаки» на ворожі укріплення на Мелітопольському напрямку.

На превеликий жаль вітчизняні чиновники не думають про майбутнє економіки та генофонду України. Їх у першу чергу цікавить особиста нажива, тому корупція під час війни — це також зло, яке слід викорінювати силою.

Читайте також
Команда Сирського проти ухилянтів: на фронті бракує 13 повноцінних бригад
Опінії
Мусимо воювати не кількістю, а умінням — фронтовик ЗСУ
Війна
Ставайте акціонерами та меценатами розпаду росії!
Опінії
Або воювати, або красти
Опінії
Замість формування нових, краще доукомплектувати наявні бригади ЗСУ
Війна
Тотальні мобілізації не дають потрібних результатів
Опінії