9 березня день народження українського генія та пророка.
Всі оглухли – похилились
В кайданах... байдуже...
Ти смієшся, а я плачу,
Великий мій друже.
Сьогодні в Україні святкують 207-у річницю з дня народження Тараса Шевченка. В багатьох містах країни відбуваються урочистості з цього приводу, а відомі українці вшановують його за допомогою слова.
“У 18 ст. національне буття українців завмирає. Українська шляхта, котра мала би вести націю до розвитку, перетворилася у «малоросскоє служілоє дворянство». Далі настає закріпачення нашого народу. Здавалося, що дух української вольності, козацької звитяги втрачено остаточно…Однак Небеса у ХІХ ст. посилають Україні Тараса. І він відроджує «Дух наших предків», передає Його прийдешнім поколінням. А далі – буремне ХХ ст. Запекла боротьба України з Ордою, гулаги, голодомори, знову боротьба. І … проголошення Незалежності!”, – написав у себе на сторінці у ФБ політв'язень Микола Карпюк.
Ексголова інституту нацпам'яті, нардеп Володимир В'ятрович продекламував одного з Тарасових віршів:
Тілько ворог, що сміється...
Смійся, лютий враже!
Та не дуже, бо все гине,—
Слава не поляже;
Не поляже, а розкаже,
Що діялось в світі,
Чия правда, чия кривда
І чиї ми діти.
“Українці! Брати і сестри! З Днем народження Генія та Пророка української нації Тараса Григоровича Шевченка!”, – лаконічно зазначив Дмитро Ярош.
Також у день народження великого Кобзаря у нас особливий подарунок – Міністерство закордонних справ України отримало світовий рекорд за кількістю встановлених йому пам'ятників.
“Ми нарахували пам’ятників Тарасу Шевченку у країнах світу. Крім того, ще пам’ятників – на території України. Інформацію про кількість пам’ятників дипломати ретельно збирали протягом року”, – йдеться в повідомленні відомства.
У Краматорську на погруддя Тараса Шевченка вдягли вишиванку та провели святковий захід до його 207-річчя.
Згадали про день народження Тараса Григоровича і в Офісі президента.
Чиновники повідомили, що Володимир та Олена Зеленські поклали квіти до пам’ятника Кобзареві у Києві.
«Творчість та життєва позиція Тараса Шевченка завжди єднали українців навколо боротьби за цінності свободи та справедливості. Його Заповіт пройшов крізь століття і продовжує залишатися актуальним у наші дні», – наводять слова “гаранта” на офіційній сторінці.
Залишається лише зауважити, що серед українців заведено вважати Шевченка візіонером, а його слова пророчими.
І також вважається, що Заповіт Шевченка ще не виконаний повністю.
Ми своєю чергою радимо деяким чиновникам з Офісу президента все ж ще раз пригадати наступні слова із “Заповіту” і добре над ними поміркувати:
Поховайте та вставайте,
Кайдани порвіте
І вражою злою кров’ю
Волю окропіте...