Created with Sketch.

Українка отримала одну з найпрестижніших математичних нагород

06.07.2022, 11:05
Марина В'язовська

Українка Марина В'язовська - друга жінка, яка отримала філдсівську медаль — одну з найвищих світових нагород у галузі математики

Український математик Марина В'язовська стала однією з чотирьох лауреатів престижної медалі Філдса, яку часто називають Нобелівською премією з математики.

Про це йдеться на офіційній сторінці нагороди.

Іншими лауреатами премії стали француз Х'юго Дюмініль-Копен, Джун Ху зі США та британець Джеймс Мейнард. Нагороди були вручені під час церемонії на Міжнародному конгресі математиків.

Лауреати медалі Філдса: Марина В’язовська, Джеймс Мейнард, Джун Хео й Уго Дюмініль-Копен

Міжнародний конгрес математиків мав пройти у Санкт-Петербурзі, однак через повномасштабне вторгнення орди в України його перенесли до Гельсінкі.

Марина Вязовська отримала нагороду за її роботу над задачею пакування сфер у 8 та 24 вимірах. Раніше таку задачу розв'язували максимум для трьох вимірів - рішення займало триста сторінок. Марина свою розв'язала на двадцяти трьох сторінках, і зробила це вражаюче елегантно.

Марина В'язовська, яка завідує кафедрою теорії чисел у Швейцарському федеральному технологічному інституті Лозанни (EPFL), стала другою жінкою-лауреаткою медалі Філдса - до неї цю нагороду отримала Мар'ям Мірзахані у 2014 році.

Ступінь бакалавра В'язовська отримала у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, потім переїхала до Німеччини, щоб здобути ступінь магістра у Технічному університеті Кайзерслаутерну. Пізніше вступила до Боннського університету, де у 2013 році отримала ступінь доктора філософії з модульних форм.

У грудні 2016 Марина В'язовська стала доцентом, а через рік, у віці 33 років, – професором.

Для Марини це вже дев'ята міжнародна нагорода за її роботу.

Медаль Філдса заснували в 1936 році і відтоді вручають кожні чотири роки одному або кільком математикам віком до 40 років. Цю нагороду вважають найвищою у цій дисципліні та називають Нобелівською премією з математики (галузь, у якій Нобелівський фонд не спонсорує офіційну нагороду).

Читайте також
Геологи створили ідеальну модель внутрішнього ядра Землі
Життя
Південнокорейські медики успішно випробували «супербактерію» для схуднення
Життя
Штучне золото за давньою технологією японських ковалів
Світ
Місто богів у Мексиці зруйнував мегаземлетрус
Історія
Жаби використовують ультразвук для відлякування хижаків
Життя
Балканський слід у ДНК-коді українського народу
Історія