Created with Sketch.

Українка отримала одну з найпрестижніших математичних нагород

06.07.2022, 11:05
Марина В'язовська

Українка Марина В'язовська - друга жінка, яка отримала філдсівську медаль — одну з найвищих світових нагород у галузі математики

Український математик Марина В'язовська стала однією з чотирьох лауреатів престижної медалі Філдса, яку часто називають Нобелівською премією з математики.

Про це йдеться на офіційній сторінці нагороди.

Іншими лауреатами премії стали француз Х'юго Дюмініль-Копен, Джун Ху зі США та британець Джеймс Мейнард. Нагороди були вручені під час церемонії на Міжнародному конгресі математиків.

Лауреати медалі Філдса: Марина В’язовська, Джеймс Мейнард, Джун Хео й Уго Дюмініль-Копен

Міжнародний конгрес математиків мав пройти у Санкт-Петербурзі, однак через повномасштабне вторгнення орди в України його перенесли до Гельсінкі.

Марина Вязовська отримала нагороду за її роботу над задачею пакування сфер у 8 та 24 вимірах. Раніше таку задачу розв'язували максимум для трьох вимірів - рішення займало триста сторінок. Марина свою розв'язала на двадцяти трьох сторінках, і зробила це вражаюче елегантно.

Марина В'язовська, яка завідує кафедрою теорії чисел у Швейцарському федеральному технологічному інституті Лозанни (EPFL), стала другою жінкою-лауреаткою медалі Філдса - до неї цю нагороду отримала Мар'ям Мірзахані у 2014 році.

Ступінь бакалавра В'язовська отримала у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, потім переїхала до Німеччини, щоб здобути ступінь магістра у Технічному університеті Кайзерслаутерну. Пізніше вступила до Боннського університету, де у 2013 році отримала ступінь доктора філософії з модульних форм.

У грудні 2016 Марина В'язовська стала доцентом, а через рік, у віці 33 років, – професором.

Для Марини це вже дев'ята міжнародна нагорода за її роботу.

Медаль Філдса заснували в 1936 році і відтоді вручають кожні чотири роки одному або кільком математикам віком до 40 років. Цю нагороду вважають найвищою у цій дисципліні та називають Нобелівською премією з математики (галузь, у якій Нобелівський фонд не спонсорує офіційну нагороду).

Читайте також
Психологи пояснили, чому люди пам'ятають одні події та забувають інші
Життя
Засвоїти іноземну мову можна у будь-якому віці, головне — мотивація
Життя
Людству вперше показали марсіанську Долину Ареса
Життя
В цей день народився Юрій Кнорозов — Українець, який розшифрував писемність майя
Історія
Велика брехня про Голод 1921-1923 років
Історія
Психологи знайшли головний чинник жіночої привабливості
Життя