Created with Sketch.

Українське молочарство у скруті через імпортозаміщення, ​– дослідження

23.04.2021, 12:14
Фото: 20 хвилин

Вітчизняні виробники молочних продуктів втратили частину внутрішнього ринку через нездатність реагувати на зростання попиту.

Про це йдеться у матеріалі видання "Дзеркало Тижня", підготовленого співробітниками Центру макроекономічного моделювання.

Автори вважають, що причини споживацького коливання, яке спостерігається особливо гостро протягом останніх 5 років, слід шукати виключно у поведінці населення.

Здебільшого громадяни віддають перевагу імпортним продуктам молочарства, якість яких істотно перевищує українські аналоги попри майже ідентичну вартість.

«Криза у вітчизняній молочній галузі є глибинною, пов’язаною з проблемою молочного скотарства та стрімко зростаючим імпортом молочних продуктів. Зменшення поголів’я корів в Україні триває від здобуття незалежності та зумовлене скороченням попиту і низькою ефективністю колишніх фермерських господарств. На сьогодні прийнятну прибутковість мають лише високоефективні сучасно обладнані фермерські господарства. Тобто, фактично, галузь є неконкурентною без державної підтримки», ​– йдеться у вказаному матеріалі.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що впродовж усього 2021 року на вітчизняному ринку можуть істотно зрости ціни на хлібобулочні вироби.

Читайте також
США — це дорогий будинок, де через діда Дональда немає ні яєць, ні м'яса
Економіка
А за океаном яйця: в Україні знову здорожчали харчі
Економіка
Світовим запасам шоколаду загрожує зникнення — науковці США
Економіка
Культурна спадщина зі смаком французької устриці
Життя
Сири брі та камамбер можуть зникнути через вимирання штамів плісняви
Життя
Навіть столовий буряк стає для українців дорогим задоволенням
Економіка