Created with Sketch.

Українське молочарство у скруті через імпортозаміщення, ​– дослідження

23.04.2021, 12:14
Фото: 20 хвилин

Вітчизняні виробники молочних продуктів втратили частину внутрішнього ринку через нездатність реагувати на зростання попиту.

Про це йдеться у матеріалі видання "Дзеркало Тижня", підготовленого співробітниками Центру макроекономічного моделювання.

Автори вважають, що причини споживацького коливання, яке спостерігається особливо гостро протягом останніх 5 років, слід шукати виключно у поведінці населення.

Здебільшого громадяни віддають перевагу імпортним продуктам молочарства, якість яких істотно перевищує українські аналоги попри майже ідентичну вартість.

«Криза у вітчизняній молочній галузі є глибинною, пов’язаною з проблемою молочного скотарства та стрімко зростаючим імпортом молочних продуктів. Зменшення поголів’я корів в Україні триває від здобуття незалежності та зумовлене скороченням попиту і низькою ефективністю колишніх фермерських господарств. На сьогодні прийнятну прибутковість мають лише високоефективні сучасно обладнані фермерські господарства. Тобто, фактично, галузь є неконкурентною без державної підтримки», ​– йдеться у вказаному матеріалі.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що впродовж усього 2021 року на вітчизняному ринку можуть істотно зрости ціни на хлібобулочні вироби.

Читайте також
Культурна спадщина зі смаком французької устриці
Життя
Сири брі та камамбер можуть зникнути через вимирання штамів плісняви
Життя
Навіть столовий буряк стає для українців дорогим задоволенням
Економіка
Ринкова ціна хлібу перевищує 55%, – Всеукраїнська асоціація пекарів
Економіка
В Україні на прилавках переважно закордонна свинина, — ДМСУ
Економіка
У Новому році українці залишаться без хліба?
Економіка