Минуло лише 5 місяців 2025 року, а вартість продовольства знову б'є антирекорди. Особливо швидко зростання проявилося у травні.
До такого виснову дійшли галузеві аналітики із центру «АПК-Інформ», передає медіаагенція «Останній Бастіон». Найбільше серед категорій продуктів минулого місяця зросли ціни на м'ясо та м'ясні вироби — на 5,4%, а також фрукти — на 17,6%.
На тлі цього не відставала й решта споживчих товарів харчової галузі. Впродовж квітня-травня подорожчали макаронні вироби на 1%, хліб — на 1,2%, олія соняшникова — на 0,4%, цукор — на 0,7%, тверді сири та сир кисломолочний — на 0,6%, овочі — на 1,2%.
«Водночас, за підсумками травня помітно подешевшали яйця — на 8,7%, також знизилися ціни на молоко на 0,7% та на масло вершкове на 0,8%. У цілому ж за підсумками перших 5 місяців поточного року споживчі ціни в Україні зросли на 5,6%, тоді як на продукти харчування — на 9%», — заявили вітчизняні аналітики.
Медіаагенція «Останній Бастіон» також нагадує читачам, що імпортована продукція вбиває вітчизняне сироваріння. Власники підприємств нарікають на засилля іноземних конкурентів (переважно польських), які демпінгують.