Created with Sketch.

Культурна спадщина зі смаком французької устриці

02 травня, 21:49
Фото: Facebook

Придивіться до світлини, що ви бачите? — Ні, вам не привиділося, на устриці справді вигравіювано логотип виробника!

Виявилося, що у Франції існує незвичайний сімейний бізнес віком у майже століття. Так, ще наприкінці ХІХ сторіччя, натхненний пристрастю до устриць, Анрí Жиярдó почав розводити двостулкових молюсків.

У 1928 році устриці із символом «Gillardeau» на мушлі мали приголомшливий успіх, особливо серед парижан. Родина Жиярдо зробила перші постачання до престижної установи Les Halles de Paris у французькій столиці.

1978-го Жерар Жиярдо створив культову устрицю шляхом селекції: будь-якої пори року у неї чудовий смак і пружне м'ясисте тіло. А вже за 2 десятиліття Тьєррі та Веронік Жиярдо приєдналися до Жерара в його устричній пристрасті, щоби вийти на європейський ринок.

2004-го, зіткнувшись зі зростальним попитом, виробник відкрив нові устричні парки. Трохи менше як за 5 років з'явився бутик «Gillardeau», а заразом й унікальний 24-годинний автоматичний дозатор устриць.

Задля подолання масового підроблення продукції 2014-го компанія «Maison Gillardeau» оснастила свій пакувальний ланцюжок лазером, що гравіює тепер кожну з устриць логотипом «Maison G.», гарантуючи їхню справжність. За 2 роки Жерар Жиярдо отримав національний орден Почесного легіону за внесок у культурну спадщину Франції.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що сири брі та камамбер можуть зникнути через вимирання штамів плісняви. Науковці попередили: покупцям слід готуватися до неминучого.

Читайте також
Світовим запасам шоколаду загрожує зникнення — науковці США
Економіка
Сири брі та камамбер можуть зникнути через вимирання штамів плісняви
Життя
Навіть столовий буряк стає для українців дорогим задоволенням
Економіка
Ринкова ціна хлібу перевищує 55%, – Всеукраїнська асоціація пекарів
Економіка
В Україні на прилавках переважно закордонна свинина, — ДМСУ
Економіка
У Новому році українці залишаться без хліба?
Економіка