Created with Sketch.

Український винахід, який допоможе подолати кліматичну кризу

08.11.2021, 13:46
Фото: Google

Науковці Національного авіаційного університету закликають запровадити унікальну вітчизняну технологію.

Ноу-хау під назвою КАП або CFA (Каталітичний активатор палива, він же – Catalytic Fuel Activator) успішно довело свою ефективність та екологічну цінність у багатьох країнах світу. Ця розробка змушує світову спільноту зовсім по-іншому ставитися до нашої держави.

Наразі роль України на світовій арені, зазвичай, зводиться до аграрно-сировинного придатку з елементами людського ресурсу для цивілізованого світу. Якщо Україна запропонує світу щось унікальне, дуже цінне і важливе, з великою доданою вартістю, всі захочуть скористатися цим винаходом.

Так сталося, що наша держава прямо зараз має що запропонувати і чим здивувати інші країни.

Високотехнологічний прилад – Каталітичний активатор палива, було розроблено на початку 2000-х років українськими вченими під егідою Національної академії наук України (НАНУ) на базі Національного авіаційного університету (НАУ). Цей прилад забезпечує вражаючу економію палива – до 14% на двигунах внутрішнього згоряння, до 17% на реактивних авіадвигунах, і, що дуже важливо, знижує шкідливі викиди в атмосферу до 53% на різних модифікаціях двигунів.

В основі винаходу лежить проривна технологія з використанням титанових сполук і особливої формули поєднання різних елементів, яка не має рівних у світі та в двічі-тричі переважає за основними показниками усі відомі іноземні аналоги паливних фільтрів та приладів типу каталізаторів.

Ефективність використання різних модифікацій КАП була продемонстрована, доведена і зафіксована на десятках офіційних випробувань, підтверджена висновками низки експертів та профільних організацій як в Україні, так і за її межами.

Активне впровадження CFA відбувається в Індії, де українське ноу-хау цьогоріч отримало офіційний державний сертифікат якості. Індуси зрозуміли виключну користь від українських КАП і вже замовляють невеликі партії на постійній основі; до цього вітчизняні каталізатори розпочали закуповувати у Казахстані.

Керівник навчального центру НАУ, кандидат економічних наук Сергій Омельяненко у своїх публікаціях зазначає, що всі випробування CFA демонструють:

Розпочати впровадження винаходу в нашій державі доречно із "Укрзалізниці", де працюють тисячі двигунів, які спалюють багато палива, що приводить до збільшення шкідливих викидів в атмосферу. Тим більше, що саме на площадках, у кількох депо "Укрзалізниці" були проведені стендові та лінійні випробування, і доведені результати КП на локомотивних двигунах.

Залишається лише прийняти рішення і дати команду Уряду розпочати модернізацію вітчизняної залізниці. Далі можуть бути автотранспорт Міноборони, МВС, МНС, комунальний автотранспорт та інші напрямки, оскільки коефіцієнт окупності та економії CFA дуже вигідний з економічної точки зору.

Читайте також
Мозковий імплант Neuralink буде вперше протестовано за межами США
Життя
Першу картину, яку намалював людиноподібний робот Ai-Da, продали за $1 млн
Мистецтво
Одним - електрика від Сонця, іншим - алюзії на ілюзії.
Життя
Вітчизняна рушниця «Стріха» допоможе нищити російські дрони
Економіка
Китайська компанія DJI, яка виробляє дрони, подала до суду на Пентагон
Світ
CNN показав роботу підрозділу ГУР, що завдає ударів по росії безпілотниками
Війна