Аналітики вважають, що Сі Цзіньпін може використовувати науково-дослідний об'єкт для шпигунства. У Пекіні подібні заяви відкидають.
Кадри з нічийного материка виклало провідне англійськомовне пропагандистське видання комуністичного Китаю Global Times. Днями влада КНР відзвітувала про завершення спорудження станції на Південному полюсі.
У китайському міністерстві закордонних справ стверджують, що «новий об'єкт допоможе розширити знання людства про Антарктиду». Науково-дослідна станція Ціньлін — уже п'ята за ліком станція КНР на скрижанілому континенті й третя, яка може працювати цілий рік.
Близькість до американської станції МакМьордо та розташування на південь від Австралії наводять фахівців на думку, що комуністичний режим використовуватиме об'єкт для перехоплення сигналів з Австралії та Нової Зеландії. Ще більше підозр викликає те, що будівництво станції повністю контролювалося Центральним військовим комітетом КНР.
Центр стратегічних та міжнародних досліджень у Вашинґтоні торік у квітні повідомив, що обладнання, яке встановлене на станції, «може бути використане для перехоплення супутникового зв'язку інших країн». Китайці відкидають усі звинувачення, але додають, що їхня «станція закрита для сторонніх очей».
Також медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що полярні регіони стають новими стратегічними рубежами для комуністичного Китаю. Товариш Сі Цзіньпін має власний план підкорення світу.