КНР розраховує стати єдиним господарем Арктики

СВІТ
28 січня, 16:29
КНР розраховує стати єдиним господарем Арктики
Фото: Strategic Space

Полярні регіони стають новими стратегічними рубежами для комуністичного Китаю. Товариш Сі Цзіньпін має власний план підкорення світу.

На цьому наполягають аналітики з американського центру Strategic Space. З'ясувалося, що довгостроковим стратегічним пріоритетом для КНР є утвердження себе як законної та впливової (зацікавленої) сторони із постійною присутністю та доступом для ведення різної діяльності в Арктиці та Антарктиці.

Станом на тепер Китай має 4 дослідницькі станції на безлюдному, холодному, скрижанілому материкові. Проте у розпал російської воєнної агресії — у квітні 2023-го — товариш Сі розпорядився відновити законсервоване раніше будівництво автономної п'ятої станції, яка буде відокремлена від решти.

Крім того, від 2004 року КНР має власну науково-дослідний об'єкт на норвезькому архіпелазі Свальбард (більш відомий як Шпіцберґен — прим. ред.) і невеликий центр в Ісландії, який постійно діє з 2018 року. В їхню роботу Пекін залучає західних фахівців, які проходять відповідний відбір на лояльність Компартії.

Трансполярний морський шлях привертає найбільшу увагу Китаю, бо це — найкоротший арктичний морський шлях і, на відміну від Північного морського та Північно-Західного, він пролягає переважно через міжнародні води. Себто, США зі своїми партнерами не мають змоги наявними у них засобами зупинити опанування китайцями Північного полюса.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» радить своїм читачам пригадати, що китайці спільно з росіянами та іранцями активно скуповують гектарами землю у США. Найбільше їх цікавлять ділянки поблизу військових та інших стратегічних об'єктів.

Читайте також:
Політика
Штучно спровокована московитами міграційна криза на кордоні РФ із Суомі не дала Кремлю бажаного результату. На арену виходить реальна зброя.
09 квітня, 12:27
Світ
Москва активно намагається саботувати європейські залізниці. Насамперед зламавши системи сигналізації на захід від Білорусі.
08 квітня, 19:17
Економіка
Поки одні західні приватні підприємці та великі корпорації допомагають Україні, інші наживаються на співпраці із РФ. На жаль, других більше.
07 квітня, 11:15
Світ
Кремлівські спеціальні служби десятиліттями плели мережу своїх агентів в Європі. Когось підкупали, а когось залякували компроматом.
03 квітня, 08:25
Опінії
Відчайдушні прохачі миру заглядають у криваву пащу агресора. Кіоскери з Банкової та радники з Білого дому злигалися заради спільної мети.
24 березня, 17:20
Економіка
Нова залізниця сполучить дагестанський Дербент з азербайджанським Сумґаїтом та іранським Рештом. У цьому зацікавлені 3 авторитарні держави.
14 березня, 07:11