КНР розраховує стати єдиним господарем Арктики
Полярні регіони стають новими стратегічними рубежами для комуністичного Китаю. Товариш Сі Цзіньпін має власний план підкорення світу.
На цьому наполягають аналітики з американського центру Strategic Space. З'ясувалося, що довгостроковим стратегічним пріоритетом для КНР є утвердження себе як законної та впливової (зацікавленої) сторони із постійною присутністю та доступом для ведення різної діяльності в Арктиці та Антарктиці.
Станом на тепер Китай має 4 дослідницькі станції на безлюдному, холодному, скрижанілому материкові. Проте у розпал російської воєнної агресії — у квітні 2023-го — товариш Сі розпорядився відновити законсервоване раніше будівництво автономної п'ятої станції, яка буде відокремлена від решти.
Крім того, від 2004 року КНР має власну науково-дослідний об'єкт на норвезькому архіпелазі Свальбард (більш відомий як Шпіцберґен — прим. ред.) і невеликий центр в Ісландії, який постійно діє з 2018 року. В їхню роботу Пекін залучає західних фахівців, які проходять відповідний відбір на лояльність Компартії.
Трансполярний морський шлях привертає найбільшу увагу Китаю, бо це — найкоротший арктичний морський шлях і, на відміну від Північного морського та Північно-Західного, він пролягає переважно через міжнародні води. Себто, США зі своїми партнерами не мають змоги наявними у них засобами зупинити опанування китайцями Північного полюса.
Також медіаагенція «Останній Бастіон» радить своїм читачам пригадати, що китайці спільно з росіянами та іранцями активно скуповують гектарами землю у США. Найбільше їх цікавлять ділянки поблизу військових та інших стратегічних об'єктів.