Співробітники Університету Ґраца знайшли доволі рідкісний папірус, створений у 260 році до Різдва Христового у давньому Єґипті.
Виявляється, артефакт – найстарший із відомих подібних за 400 років, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Stuttgarter Nachrichten".
Зі слів австрійських дослідників, розмір фрагмента папірусу – 15×25 сантиметрів, документ зберігався у підземних сховищах університеті з 1904 року.
Артефакт знайшли посеред смужок, якими було огорнуто єґипетську мумію, його довго ігнорували, вважаючи шматочком сувою чи листа.
«Однак під час реставрації з'ясувалося, що документ є частиною книги, бо має центральний згин і отвори для скоб. Також текст оформлений у чітко окреслених полях. Ймовірно, папірус – фрагмент записника, до якого грецькою мовою вносили дані про податки», – прокоментували у пресслужбі Університету Ґраца.
Прикметно, але медіаагенція "Останній Бастіон" раніше інформувала своїх читачів про те, як українські прикордонники натрапили на давньоримське поселення.