Українські прикордонники натрапили на давньоримське поселення

ІСТОРІЯ
21.12.2022, 12:04
Українські прикордонники натрапили на давньоримське поселення

Захисники Батьківщини від новітньої російської навали випадково стали відкривачами археологічної знахідки у деокупованій Херсонщині.

Відповідні фотодокази з місця події оприлюднили на офіційному Telegram-каналі Державної прикордонної служби, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що важлива частина нашої давньої спадщини у прибережних до Чорного моря степових угіддях скоріше за все відноситься до пізньоримської (античної) доби.

«На Херсонщині прикордонники виявили давньоримське поселення. Уламки амфор і глечиків виявили під час облаштування фортифікаційних споруд на узбережжі Дніпра. Про знахідку військовослужбовці повідомили місцевих археологів та подальших інженерних робіт там не проводили, аби зберегти цінні для історії артефакти. Після перемоги на цьому місці буде працювати археологічна експедиція», – відзвітували у пресслужбі ДПСУ.

Доволі знаково, що поки українські захисники віднаходять рідкісні старожитності на звільненій території, загарбники природно для них навпаки все руйнують, привласнюють, а вціліле ще й вивозять масово до РФ.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що росіяни готуються вкрасти музейні експонати на території тимчасово окупованого Кримського півострова.

Українські прикордонники натрапили на давньоримське поселення_1
Читайте також:
Історія
Іноді методи борців за українізацію історико-культурного простору відверто нагадують печерне дикунство. Замість створення – тільки руйнація.
21 лютого, 20:54
Історія
Нарешті про повернення історичних артефактів заговорили не лише кулуарно, але публічно та ще й за підтримки федерального уряду Німеччини.
01 січня, 15:59
Політика
Цивілізований світ не буде жити спокійно, допоки на його тілі біснується химерний паразит в особі так званої російської федерації.
01.12.2022, 20:05
Опінії
Влада України не чіпає московських гебістів у рясах, бо бояться що путін нападе? Може вже досить загравати з відвертими колаборантами?
13.11.2022, 19:24
Опінії
9 листопада Україна святкує особливе свято – День української писемності та мови. Його встановили ще в далекому 1997 році.
09.11.2022, 18:09
Історія
До вашої, уваги, шановні читачі, пропонується галицька і київська версії доленосного для Української спадщини археологічного відкриття.
28.10.2022, 17:00