Українські прикордонники натрапили на давньоримське поселення

ІСТОРІЯ
21.12.2022, 12:04
Українські прикордонники натрапили на давньоримське поселення

Захисники Батьківщини від новітньої російської навали випадково стали відкривачами археологічної знахідки у деокупованій Херсонщині.

Відповідні фотодокази з місця події оприлюднили на офіційному Telegram-каналі Державної прикордонної служби, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що важлива частина нашої давньої спадщини у прибережних до Чорного моря степових угіддях скоріше за все відноситься до пізньоримської (античної) доби.

«На Херсонщині прикордонники виявили давньоримське поселення. Уламки амфор і глечиків виявили під час облаштування фортифікаційних споруд на узбережжі Дніпра. Про знахідку військовослужбовці повідомили місцевих археологів та подальших інженерних робіт там не проводили, аби зберегти цінні для історії артефакти. Після перемоги на цьому місці буде працювати археологічна експедиція», – відзвітували у пресслужбі ДПСУ.

Доволі знаково, що поки українські захисники віднаходять рідкісні старожитності на звільненій території, загарбники природно для них навпаки все руйнують, привласнюють, а вціліле ще й вивозять масово до РФ.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що росіяни готуються вкрасти музейні експонати на території тимчасово окупованого Кримського півострова.

Українські прикордонники натрапили на давньоримське поселення_1
Читайте також:
Історія
Всі ми любимо занурюватися у світ життєписів славетних і не дуже постатей. Із головою поринати в їхні дивовижні історії.
16 травня, 21:46
Опінії
До часів московитської окупації за царювання Пєтра I українські міста були рівнею європейським. Але ворог зробив усе, щоби знищити це...
13 травня, 07:12
Історія
Віднайдений в українських степах «Керносівський ідол» старіший за шумерський гобелен. Західні історики досі свідомо ігнорують цей факт.
06 травня, 19:57
Історія
Цей давньогрецький мислитель зі стоїчної школи жив після великих подій. Однак попри це мав багато чого додати до своєї галузі знань...
01 травня, 21:41
Світ
Серед пагорбів на сході смарагдового острова височіють стародавні земляні вали. Вони схожі на ті, що знаходяться в анґлійському Стоунхенджі.
28 квітня, 19:49
Історія
Московія немає жодного стосунку до давньоруської спадщини. Цей болотно-лісистий улус держави Чинґізидів забув своє справжнє минуле.
05 квітня, 21:39