Created with Sketch.

В Україні розробили «розумний» БпЛА-камікадзе, який сам визначає цілі

22.04.2024, 16:37

Головною перевагою БПЛА з машинним зором є здатність обробляти відео, розпізнавати обриси об’єктів і атакувати їх без участі людини.

Українське підприємство з виробництва безпілотників Wild Hornets тестує «розумні» дрони з нейромережею і системою відстежування цілей, що працює на українській електроніці.

Про це йдеться на офіційній сторінці спільноти в соцмережі X.

Як зазначають виробники, нейронна мережа розміщена на мікрокомп’ютері українського виробництва розміром 30х30, вмонтованому в БПЛА.

При цьому сам тестований безпілотник повністю складається з деталей українського виробництва: польотного контролера, регулятора двигуна, відеопередавача, камери, мікрокомп’ютера, радіоприймача (ELRS).

«За допомогою розумної системи він сам визначає цілі на полі бою (машини, піхоту). Оператору залишається тільки обрати одну з ідентифікованих цілей і атакувати її, натиснувши кнопку на пульті управління» — зазначають автори публікації.

На відео, оприлюдненому виробниками, можна побачити, як дрон із машинним зором розпізнає людей і транспортні засоби, як статичні, так і в русі. Система підсвічує потенційні цілі, виділяючи їх на екрані червоними або зеленими рамками. Крім того, безпілотник демонструє здатність самостійно ухилятися від предметів, що летять у його бік, імовірно, окупантам буде складніше збити його під час польоту.

Профільний портал Defence Express зауважує, що головною перевагою дронів з машинним зором є здатність обробляти відеозображення, розпізнавати обриси об’єктів і атакувати їх без участі людини. Згадана технологія нівелює залежність ефективності атаки від майстерності оператора, а також дає змогу ліквідувати залежність від РЕБ, оскільки останні умовні 100 метрів безпілотник може подолати самостійно.

Експерти також підкреслили, що технологія не є ноу-хау, однак необхідно, щоб вона функціонувала навіть на дешевому компактному мікрокомп’ютері. Окрім того, є високі вимоги до самого програмного забезпечення, а саму нейромережу потрібно навчати розпізнаванню об’єктів у різних умовах.
 

Читайте також
У США протестують систему 3D-друку дронів на лінїї фронту
Війна
Китай готовий розгорнути «Цзю Тянь»
Війна
Удар по російських аеродромах: підтримуйте інноваторів
Опінії
російські дрони на оптоволокні значно змінили перебіг війни проти України
Війна
То чи використовують російські «шахеди» ШІ
Опінії
Велика Британія та Німеччина розроблять ударну зброю дальністю 2000 км — Reuters
Війна