Created with Sketch.

В Україні розробили «розумний» БпЛА-камікадзе, який сам визначає цілі

22.04.2024, 16:37

Головною перевагою БПЛА з машинним зором є здатність обробляти відео, розпізнавати обриси об’єктів і атакувати їх без участі людини.

Українське підприємство з виробництва безпілотників Wild Hornets тестує «розумні» дрони з нейромережею і системою відстежування цілей, що працює на українській електроніці.

Про це йдеться на офіційній сторінці спільноти в соцмережі X.

Як зазначають виробники, нейронна мережа розміщена на мікрокомп’ютері українського виробництва розміром 30х30, вмонтованому в БПЛА.

При цьому сам тестований безпілотник повністю складається з деталей українського виробництва: польотного контролера, регулятора двигуна, відеопередавача, камери, мікрокомп’ютера, радіоприймача (ELRS).

«За допомогою розумної системи він сам визначає цілі на полі бою (машини, піхоту). Оператору залишається тільки обрати одну з ідентифікованих цілей і атакувати її, натиснувши кнопку на пульті управління» — зазначають автори публікації.

На відео, оприлюдненому виробниками, можна побачити, як дрон із машинним зором розпізнає людей і транспортні засоби, як статичні, так і в русі. Система підсвічує потенційні цілі, виділяючи їх на екрані червоними або зеленими рамками. Крім того, безпілотник демонструє здатність самостійно ухилятися від предметів, що летять у його бік, імовірно, окупантам буде складніше збити його під час польоту.

Профільний портал Defence Express зауважує, що головною перевагою дронів з машинним зором є здатність обробляти відеозображення, розпізнавати обриси об’єктів і атакувати їх без участі людини. Згадана технологія нівелює залежність ефективності атаки від майстерності оператора, а також дає змогу ліквідувати залежність від РЕБ, оскільки останні умовні 100 метрів безпілотник може подолати самостійно.

Експерти також підкреслили, що технологія не є ноу-хау, однак необхідно, щоб вона функціонувала навіть на дешевому компактному мікрокомп’ютері. Окрім того, є високі вимоги до самого програмного забезпечення, а саму нейромережу потрібно навчати розпізнаванню об’єктів у різних умовах.
 

Читайте також
Про наші оборонні проколи
Опінії
Війна дронів: Що цікавого приготував нам 2025-й
Опінії
Америка збирається повернути технологічне лідерство у сфері оборонних технологій
Опінії
США хочуть передати ядерну зброю під контроль ШІ
Світ
Як штучний інтелект та дрони визначають хід війни
Опінії
ЗСУ почали використовувати на фронті роботів-собак
Війна