Created with Sketch.

Величезний давній кит може бути найважчою твариною з усіх відомих

05.08.2023, 11:47
Фото: google

Палеонтологи знайшли величезного викопного кита, який міг важити 340 тонн.

Попри вражаючі габарити, якими славляться деякі динозаври, вважається, що найважчі тварини історії Землі — наші сучасники, сині кити. Деякі з них здатні набирати під 200 тонн. Однак скам'янілі фрагменти скелета, знайдені палеонтологами, могли належати ще масивнішій істоті. Його опис вчені навели у новій статті, опублікованій у журналі Nature.

Один хребець Perucetus colossus потребував кількох людей, щоб транспортувати його з місця його походження в провінції Іка на півдні Перу. Хребець і ще 12 подібних до нього важать понад 100 кілограмів.

Частковий скелет, включаючи 13 хребців, чотири реберні кістки та одну стегнову, знайшли на півдні Перу, в долині Іка на межі пустелі Атакама. Вік тварини визначили у 39 мільйонів років. Зразки досліджували Елі Емсон (Eli Amson) та його колеги, які встановили, що кістки належали древньому китоподібному з нині вимерлої групи базилозавридів.

Розташування знайдених кісток у скелеті Perucetus colossus; для масштабу показ силует людини.
Фото:google

Порівнявши їх розміри з кістками сучасних китоподібних, вчені оцінили розміри тварини на 20 метрів, а масу — від 85 до 340 тонн. Якщо істина знаходиться ближче до верхньої межі такого діапазону, то цей вид — Perucetus colossus — був набагато важчим за синіх китів.

Читайте також
Знайдені докази того, що первісні ссавці полювали на динозаврів
Життя
Унікальна знахідка палеонтологів
Життя
Медики з'ясували причини появи маніакальності у дітей
Життя
Без мобільного інтернету люди стають щасливішими — науковці
Життя
Меган Маркл звинувачено у крадіжці герба іспанського містечка
Життя
«Останній Бастіон» вітає українців із Днем Державного Герба
Життя