Created with Sketch.

Знайдені докази того, що первісні ссавці полювали на динозаврів

18.07.2023, 22:10
Фото: google

Скам’янілі залишки є одними з перших доказів того, що ссавець полює на набагато більшого динозавра.

Динозавр-рослиноїд і ссавець розміром з борсука були знайдені «в смертельному двобої», що мав місце 125 мільйонів років тому. Скам'янілі залишки, які, як вважають, є одними з перших доказів того, що ссавець полює на набагато більшого динозавра, були виявлені в провінції Ляонін в Китаї.

Автор дослідження д-р Джордан Маллон, палеобіолог з Канадського музею природи в Оттаві, Канада, сказав: «Дві тварини перебувають у смертельному двобої, тісно переплетені між собою, і це один з перших доказів справжньої хижацької поведінки ссавців».

Ссавець був ідентифікований як Repenomamus robustus, борсукоподібна тварина довжиною близько 47 см. Він був одним з найбільших ссавців у крейдяний період, час, коли панували динозаври. Тим часом динозавр — Psittacosaurus lujiatunensis, дзьобата рослиноїдна істота довжиною близько 120 см. Попередні дані свідчать про те, що Repenomamus robustus міг полювати на молодих динозаврів.

Репеномамус атакує пситакозавра
Фото:news.sky.com

У 2005 році вчені знайшли іншу скам'янілість Repenomamus robustus з маленькими кістками молодого пситтакозавра в грудній клітці. Доктор Меллон сказав: «Спільне існування цих двох тварин не є чимось новим, але нове для науки завдяки цій дивовижній скам’янілості — це хижацька поведінка».

Зуби Repenomamus robustus можна побачити в грудній клітці Psittacosaurus lujiatunensis, що свідчить про напад на динозавра, коли обидві тварини раптово загинули, можливо, після того, як потрапили в селеві потоки після виверження вулкана.

Читайте також
Величезний давній кит може бути найважчою твариною з усіх відомих
Життя
Унікальна знахідка палеонтологів
Життя
Сучасні раби
Життя
Коти здатні копіювати міміку один одного, як примати
Життя
Мантія Землі має величезні структури невідомого походження
Життя
Громадськість Київщини захистила столітні дуби від знищення
Життя