Ріші Сунак оголосив про співпрацю між Великобританією, Італією та Японією для розробки винищувача, що використовує штучний інтелект.
Країни розроблять винищувач наступного покоління Tempest, який має надійти на озброєння в середині 2030-х років, який з часом замінить реактивний літак Typhoon.
Робота над його розробкою вже триває. Заплановано створення бойового літака, який забезпечуватиме невидимість, використовуватиме вдосконалені датчики та навіть штучний інтелект. Датчики в шоломі пілота відстежуватимуть сигнали мозку та інші медичні дані. Таким чином, під час послідовних польотів штучний інтелект накопичить величезну базу даних біометричної та психометричної інформації. Ця бібліотека унікальних характеристик пілота означає, що бортовий комп'ютер зможе втрутитися та допомогти, якщо датчики вкажуть, що пілоту може знадобитися допомога. Він також зможе літати взагалі без участі людини. Але розробка такого складного літака є надзвичайно дорогим завданням.
Для Великої Британії ця угода стосується не лише безпеки, а й економіки. Є надія, що розробка нового винищувача може створити та зберегти тисячі робочих місць у Великій Британії, відкривши двері для зростання експорту зброї, зазначає ВВС.
У рамках проекту також планується співпраця BAE Systems і Leonardo з японською компанією Mitsubishi. Це новий досвід для європейського аерокосмічного бізнесу. Уряд Великої Британії вже виділив 2 мільярди фунтів стерлінгів на проект Tempest, і ця цифра буде збільшуватися до того, як реактивний літак надійде в експлуатацію. Проте очевидне питання залишається — чому б просто не створити більше існуючого винищувача Typhoon?
BAE Systems заявляє, що до 2040 року Великобританія та її союзники зіткнуться з новими загрозами та більш досконалою зброєю. Це вимагає відповідних технологій у відповідь. Tempest стане винищувачем другої половини XXI століття.