Created with Sketch.

Від США та Китаю в значній мірі залежить баланс сил у багатьох регіонах світу

18.11.2023, 12:33

Для нас важливо не загубитись у вирі майбутнього десятиліття турбулентності. А щоб не загубитись, потрібно стати самодостатніми !

Зустріч Байдена та Сі, не дивлячись на відсутність конкретики, і я вже про це писала, але повторюсь все ж була показовою.

З одного боку, вона носила загальний характер — обговорили війну росії проти України, ситуацію в Газі, Тайвань, домовились про співпрацю на глобальному рівні (зокрема, щодо штучного інтелекту) і т.д.

При цьому, перемовини тривали чотири години. Байден сказав, що «вдалося досягти прогресу», а Сі — «що земля достатньо велика для успіху і США, і Китаю». Лідери домовилися відповідати на телефонні дзвінки один одного.

Тобто, головний результат (при тому, що Байден назвав Сі диктатором) — це розуміння того, що від США та Китаю в значній мірі залежить баланс сил у багатьох регіонах світу.

Якщо узагальнити, то Китай явно-очевидно продемонстрував своє бачення біполярного світу на двох (як вплив США та Китаю, попри явні протиріччя та різницю країн у всьому), а США — розуміння того, що прогнозований конкурент це однозначно краще, ніж непрогнозований (як росія, наприклад).

Але що для нас важливо?

Для нас важливо не загубитись у вирі майбутнього десятиліття турбулентності, коли можуть бути (уже є) нові війни, конфлікти у різних регіонах, зміна балансу сил, а також переформатування світових інституцій та правил.

А щоб не загубитись, потрібно стати (про що я часто пишу) самодостатніми у тому числі зсередини, а не лише ззовні (маю на увазі фронт, зміцнення нашої обороноздатності).

Зовнішня конʼюнктура може змінюватись (як в кращу, так і в гіршу сторони) для України. Але ми повинні чітко розуміти свої сильні сторони і прибирати слабкі. Це я про тил.

Політики сконцентрувались над нещодавнім інтервʼю Залужного, і це природно в умовах війни, яка триває, зовнішньої загрози загалом. Але внутрішньої проблематики (не політичної перебранки, а змістовної дискусії щодо необхідних трансформацій для побудови сильних інституцій держави) є достатньо. Тут роботи точно не менше.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук. Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка за фахом «Політична культура та ідеологія»

Читайте також
Заходимо на чергове коло невідомості
Опінії
Трамп вважає, що путін затягує переговори про перемир'я
Війна
Чи відбудуться перемовини між Іраном і США?
Опінії
Мелоні стурбована поведінкою Трампа, попри публічну підтримку – Bloomberg
Політика
Менше 20% американців хочуть приєднання Гренландії до США — опитування
Політика
Глава МЗС Туреччини Хакан Фідан вирушає на переговори у США
Політика