Команда естонських психологів провела експеримент. З'ясувалося, похід у музей допомагає подолати депресію, стрес та тривожні розлади.
Своїми висновками керівник групи доктор наук Яан Тулвісте поділився із виданням Delfi Turist. З його слів, стале відвідування музею викликає у людини радість і приємне хвилювання, дарує нові знання, сприяє творчості та натхненню.
Результати кількамісячного дослідження також надають матеріал для подальших розвідок психологів. Естонські науковці стверджують, що безоплатне відвідування музеїв є мірою профілактики проблем психічного здоров'я або навіть їх лікування.
«У нашому експерименті взяли участь 11 добровольців, які 3 тижні поспіль відвідували 44 музеї по всій Естонії. Ми позичили досвід Бельґії, де діють безкоштовні універсальні музейні карти. Після кожного відвідування піддослідним потрібно було заповнити опитувальник настрою та оцінити, чи вплинуло те, що вони випробували та побачили у музеї, на їхній настрій — та яким чином», — зазначив Яан Тулвісте.
Хоча під час відвідування музеїв учасники відчували різні емоції, у тому числі смуток, напругу та тривогу, у переважної більшості осіб були відзначені позитивні почуття. За спостереженнями естонських психологів, найчастіше це було приємне хвилювання та радість.
«Попри порівняно малу вибірку та невеликий часовий проміжок, під час відвідин музеїв учасники випробували всі перелічені в анкетах емоції. Це показує, що досвід, отриманий у музеях, багатий і по-різному позначається на людях. Наші добровольці також оцінили вплив музеїв на полегшення деяких негативних емоцій.
Зокрема, третина відвідувачів зазначила, що музей допоміг зменшити відсутність інтересу, почуття напруженості та надмірне занепокоєння. Трохи менше половини відвідувачів заявили, що музей допомагає боротися із самотністю. Також відвідування музеїв приносило учасникам нові творчі думки та натхнення: у середньому цей досвід отримав оцінку 6,3 за 10-бальною шкалою», — додав Яан Тулвісте.