Created with Sketch.

Випробування підводного дрона "Посейдон" із ядерним зарядом, найімовірніше, провалилися – CNN

12.11.2022, 12:18

Останні тижні США спостерігали, як російські військово-морські кораблі готуються до можливого випробування нової ядерної торпеди

Московії не вдалося провести успішні випробування підводного безпілотного апарату "Посейдон" із ядерним зарядом.

На московії можуть планувати провести повторні випробування, але взимку будуть обмежені можливості для них.

Про це повідомив американський телеканал CNN із посиланням на неназваних чиновників у США. Американці вважають, що московити могли зазнавати технічних труднощів.

Високопоставлений американський чиновник повідомив, що за останні тижні США спостерігали, як російські військово-морські кораблі готуються до можливого випробування нової ядерної торпеди.

Серед суден, які брали участь у підготовці, був підводний човен з крилатими ракетами "Білгород", модифікований для спеціальних операцій, здатний запускати безпілотні підводні апарати, зокрема торпеду "Посейдон".

Проте минулого тижня кораблі та підводний човен, на яких міг бути апарат, залишили випробувальний полігон і повернулися до порту, не провівши пусків.

У США вважають, що у ординській армії виникли технічні проблеми із запуском торпеди. На їхню думку, московія може провести повторні випробування, але взимку будуть обмежені можливості проведення струмових.

Видання зазначає, що випробування торпеди, ймовірно, ще більше розпалило б напруженість у відносинах московії із США.

Вашингтон та його союзники ретельно стежать за ознаками того, що московія може готуватись застосувати ядерну зброю у війні в Україні. США також приділяють особливу увагу будь-яким можливим випробуванням торпеди "Посейдон".


Довідково

Підводний човен К-329 "Білгород"

Підводний човен типу К-329 вважається прототипом нової концепції ведення війни, яка розроблялася росією на тлі напруженості у відносинах зі Сполученими Штатами. Оглядачі зазначають, що в рф, яка не має великих авіаносців та крейсерів, щоб конкурувати із ВМС США, зосередилися на вдосконаленні підводних човнів.

Коли "Посейдон" досягне узбережжя, то вибух боєголовки потужністю в кілька мегатонн провокує "ядерне цунамі", здатне знищити життя на величезних ділянках. Крім того, торпеда може бути оснащена звичайними боєголовками, і тоді їх ціллю можуть стати авіаносні групи, берегові укріплення та об'єкти інфраструктури.

Читайте також
США переглядають ядерну стратегію на тлі посилення потенціалу Китаю і росії – Пентагон
Світ
Європа має подвоїти витрати на оборону після приходу Трампа, - Bloomberg
Політика
Канцлер Шольц хоче у Тамбов, де лунає «чікі-чікі-та»
Політика
Польща продовжує вкладати кошти в озброєння
Війна
У Фінляндії розпочалися найбільші в історії артилерійські навчання НАТО в Європі
Світ
КНР обирає шлях балансування, а не гегемонії
Світ