Німецька металургійна промисловість зупинилася. Кілька мільйонів трударів розпочали попереджувальний страйк по всій країні.
Як сповістила впливова швейцарська газета Neue Zürcher Zeitung, незабаром після опівночі 29 жовтня перші цехи у землі Північний Райн-Вестфалія припинили роботу. У металургійній, машинобудівій, збройовій та електротехнічній промисловості Німеччини оголошено тимчасову перерву.
У металургійній та електротехнічній промисловості Німеччини оголошено тимчасову перерву. Строк дії мирного зобов'язання минув ще у вівторок, у зв'язку із чим 3,9 мільйона учасників профспілки «IG Metall» заявили про посилення тиску на роботодавців.
Це перший раунд страйків від початку колективних переговорів 11 вересня; два попередні раунди закінчилися безрезультатно і поки вимоги трударів та пропозиції роботодавців сильно розходяться. Німецька промисловість переживає структурну кризу, у галузі постійно скорочуються робочі місця.
Поточний страйк збігся з оголошенням корпорацією «Volkswagen» про закриття трьох німецьких заводів. 28% металургійних, машинобудівних та електротехнічних компаній планують запровадити короткочасний робочий день; зброярні поки не приєднуються до цих обмежень.
Зростає кількість неплатежів, скорочується обсяг замовлень, що надходять, автомобільна промисловість, зокрема, втратила конкурентоспроможність. А проте керівництво «IG Metall» вимагає підвищення заробітної плати на 7% для працівників упродовж 12 місяців, як причину профспілка називає високу інфляцію останніх років.
«Усе стало дорожче. Інфляція, можливо, і знижується, але ціни в касах залишаються високими для людей. Підвищення заробітної плати також означає збільшення купівельної спроможності», — заявила головний перемовник і теперішній голова «IG Metall» пані Кристіана Беннер.
Роботодавці представили пропозицію, яка передбачає підвищення зарплати на 3,6% у два етапи протягом 27 місяців. Перший етап у розмірі 1,7% набуде чинності лише у липні 2025 року, — іншими словами, різниця між ідеями двох сторін є великою.
«Нині німецька економіка перебуває у структурній кризі. Ми переконані, що необхідне швидке та стійке завершення переговорів та послання політикам. Зокрема, йдеться про скорочення бюрократії, податкові пільги для компаній, надійне та доступне енергопостачання. Проблеми залишаються незмінними, і ми обговорюємо їх надто довго», — прокоментувала ситуацію головний перемовник від об'єднання роботодавців «Nordmetall» пані Лена Штрьобле.
Похмурим виявився осінній прогноз від Асоціації німецьких торгово-промислових палат, за яким, третина опитаних компаній має намір скоротити інвестиції до Німеччини — у промисловому секторі цей показник досягає 40%. Ознаки деіндустріалізації стають дедалі яснішими, загрожуючи також нестабільності німецьким зброярам.
Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла своїх читачів про те, що світові оборонні компанії збільшують виробництво, але досі не задовольнив потреби України. Захід свідомо зволікає, нарікаючи на бюрократію.